טורניר הכנה לווימבלדון: נדאל הודח בסיבוב ה-2

הזוכה ברולאן גארוס עף אחרי 6:1, 6:4 לבראון. רוג'ר פדרר דווקא העפיל

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: יוסי שקל)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: יוסי שקל)  12.06.14 - 21:21
לפחות הוא סידר לעצמו מנוחה. נדאל (GETTYIMAGES)
לפחות הוא סידר לעצמו מנוחה. נדאל (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

פחות משבועיים לפתיחת טורניר ווימבלדון, ונראה שהמעבר מהחימר לדשא לא בדיוק מיטיב עם רפאל נדאל. האלוף הטרי של הרולאן גארוס פתח הערב (חמישי) את טורניר האלה בגרמניה (סך פרסים של 711 אלף דולר), טורניר ההכנה האחרון לפני ווימבלדון, והודח כבר בסיבוב השני, אליו העפיל אוטומטית.

לא ברור אם נדאל פשוט העדיף מנוחה על פני הכנה ראויה על הדשא, או שפשוט הגיע לא מוכן מנטלית. בכל אופן, דסטין בראון הגרמני (85) לא האמין למזלו, כשגבר עליו 1:6, 4:6, בתוך פחות משעה. בראון פתח עם לא פחות מ-6 אייסים במערכה הראשונה, בעוד נדאל ענה עם אחד בלבד.

במערכה השניה הסיפור חזר על עצמו, עם 1:5 לבראון באייסים, כשהגרמני גם ניצל 3 הזדמנויות שבירה. בעצם ההפסד, נדאל נמנע ממפגש מעניין עם פיליפ קולשרייבר ברבע הגמר, אבל לפחות יזכה לשבועיים של חופש.

במקביל לכך, רוג'ר פדרר דווקא העפיל לסיבוב השלישי, אבל קל זה לא היה. השווייצרי, שגם הוא העפלי אוטומטית מהסיבוב הראשון, הדיח את ז'ואאו סוזה בתום 3 מערכות, עם 7:6 (8), 4:6, 2:6 אחרי כמעט שעתיים. המדורג 4 בעולם ומספר 2 בטורניר ימשיך לרבע הגמר, שם הוא יפגוש את ין סון לו (48) הסיני, שעבר את איבו קרלוביץ' (קרואטיה, 33), עם 6:7 (2) 6:7 (3) מותח.