הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפתעת ענק בווימבלדון: סרינה וויליאמס הודחה

המדורגת 1 בעולם נכנעה לאליז קורנה הצרפתייה. נדאל ופדרר עלו לשמינית הגמר, גם שראפובה טיילה בקלות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.14 - 22:25
תחילת כתבה

הגשם, שירד במרבית שעות היום בלונדון, חיפש לגנוב את ההצגה ביום השישי של ווימבלדון ואף עשה זאת בחלק גדול מהיממה, אלא שבסוף, היום הזה ייזכר בזכות הטניסאית הצרפתייה אליז קורנה - שחוללה סנסציית ענק כשהעיפה את המדורגת 1 בטורניר ובעולם, סרינה וויליאמס.

סרינה וויליאמס קיוותה לרשום זכייה שישית בווימבלדון, אך להתרסקות הזו המדורגת 1 בעולם לא ציפתה: היא הודחה כבר בשמינית גמר הגראנד סלאם לאחר שהפסידה 2:1 לקורנה הצרפתייה. וויליאמס פתחה חזק וניצחה 1:6 בתוך 29 דקות, לאחר ששברה 3 פעמים את קורנה. אולם, כאן הכל החל להשתבש עבור סרינה. קורנה שברה פעמיים בפתיחת המערכה השניה ועלתה ל-0:5 מהיר. סרינה צימקה מעט, אך לבסוף נכנעה 3:6.

גם בסט השלישי והמכריע הכל הלך לטובת המדורגת 24 בעולם, שהגיעה שוב ושוב להזדמנויות שבירה. במשחקון החמישי הצרפתייה התעלתה, שברה את סרינה, שמרה לאחר מכן על ההגשות וברחה ל-2:4. שבירה נוספת כבר הקפיצה אותה ל-2:5, אולם אז האמריקנית המנוסה הצליחה להגיב ולצמק ל-5:4. קורנה, שניצבה בפני רגע שיא בקריירה, עמדה בלחץ ולקחה את המשחקון האחרון על האפס - 4:6 ו-1:2 בסיום. זו הפעם השניה בקריירה שקורנה עולה לשמינית הגמר. הקודמת הייתה באוסטרליה ב-2009. הצרפתייה תתמודד מול ג'יני בושאר הקנדית, שגברה 3:6, 4:6 על אנדראה פטקוביץ'.

לחצו כאן וצפו בתקציר הניצחון של נדאל

נדאל איבד מערכה ועלה, פדרר טייל

אצל הגברים, רפאל נדאל (ספרד, 1), עלה לשמינית הגמר אחרי שגבר על מיכאיל קוקושקין (קזחסטן, 63), אך בדומה למפגש מול לוקאש רוסול, גם זה לא בא לו בקלות. המדורג ראשון בעולם, שמחפש את הגראנד סלאם ה-15 שלו והשלישי בווימבלדון, נכנע 7:6 במערכה הראשונה (שארכה 56 דקות) ליריבו הקזחי. אף אחד מהצדדים לא השיג שבירה, ורפא לא ממש מצא תשובות ליכולת של קוקושקין, בעיקר בחבטות ההעברה מהקו האחורי.

אלא שכאן, אם כן, החל מופע של איש אחד. רפא הצליח להסתדר עם הסרבים החזקים של קוקושקין, שבר פעמיים, ביצע רק שתי טעויות בלתי מחויבות ודהר ל-1:6 במערכה השניה. הקזחי נשבר לחלוטין ונדאל דהר ל-1:6 נוסף גם במערכה השלישית. הריטואל חזר על עצמו גם בסט הרביעי ורפא טס ל-1:6 נוסף בדרך לשמינית הגמר. בשלב הבא, יפגוש אלוף הרולאן גארוס את ניק קירגיוס האוסטרלי בן ה-19 (144 בעולם), שחזר מפיגור מערכה (6:3) וגבר 3:6, 5:7 ו-2:6 על ייז'י וסלי.

בניגוד לרפא, רוג'ר פדרר עלה בקלילות רבה לשמינית הגמר. השווייצרי, שזכה 7 פעמים בווימבלדון, לא התקשה לפרק בשלוש מערכות את סנטיאגו חיראלדו הקולומביאני - 3:6,1:6, 3:6. פדרר, שמדורג 4 בטורניר, יפגוש את המנצח בין ייז'י יאנוביץ' לטומי רוברדו, לאחר שהשיג 5 שבירות מול חיראלדו וסגר עניין בתוך שעה ו-21 דקות בלבד.

שראפובה טיילה לשמינית הגמר

מריה שראפובה, שמדורגת 5 בטורניר, לא התקשתה לפרק את יריבתה אליסון ריסק (ארצות הברית, 44) בדרך למקום בשמינית הגמר מול אנג'ליק קרבר, שניצחה את קירסטן פליפקנס. ריסק השיגה שבירה במערכה הראשונה, אך שראפובה הגיבה עם שתיים משלה בדרך ל-3:6. לאמריקנית נגמר הכוח ושראפובה טיילה ל-0:6 בסט השני בתוך 27 ו-0:2 במשחק כולו. טניסאית נוספת שחגגה היא סימונה האלפ, שעברה די בקלות את בלינדה בנצ'יץ' עם 4:6, 1:6. בשלב הבא כבר ממתינה לה זארינה דיאס המפתיעה מקזחסטן, שעברה את ורה זבונרבה בזכות 6:7, 6:3, 3:6.