היום: פדרר יתקרב לעבר גראנד סלאם מספר 18?

הפנומן יתמודד עם ראוניץ' על כרטיס לגמר ווימבלדון. בנוסף: ג'וקוביץ'-דימיטרוב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.14 - 00:01
פדרר, בדרך לגמר תשיעי בקריירה? (GETTYIMAGES)
פדרר, בדרך לגמר תשיעי בקריירה? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחד מרגעי השיא של טורניר ווימבלדון - הגראנד סלאם השלישי של השנה - יגיע ביום שישי, אז ייערכו במגרש המרכזי חצאי גמר הגברים. נובאק ג'וקוביץ' וגריגור דימיטרוב יעלו אל כר הדשא ב-15:00, ולאחר מכן יתמודדו על הכרטיס לגמר רוג'ר פדרר ומילוש ראוניץ'.

רוג'ר פדרר (שווייץ, 4) - מילוש ראוניץ' (קנדה, 8)
עם כל הכבוד למפגש בין "נולה" לבולגרי הצעיר, קשה להתעלם מהעובדה שהמשחק השני טומן בחובו יותר משמעות רחבה יותר, שכן ייתכן שזו ההזדמנות האחרונה של הפנומן השווייצרי לזכות בגראנד סלאם ה-18 בקריירה המפוארת. פדרר מחזיק במאזן של 0:4 מול הקנדי, עבורו זו תהיה הופעה ראשונה בחצי גמר טורניר מייג'ור.

לפני שנתיים, אז ניצח את אנדי מארי בגמר, הניף פדרר את התואר בווימבלדון בפעם השביעית, אלא שמאז חלה נסיגה רצינית בכושרו - עד לאליפות אוסטרליה השנה. בחודשים האחרונים המדורג 4 שוב נראה מצוין, ולמרות ההגשות הנהדרות של יריבו, הוא מגיע פייבוריט ברור לחצי הגמר. ההימור שלנו: פדרר ב-4 מערכות.

נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 1 בטורניר) - גריגור דימיטרוב (בולגריה, 11)
לפני שנה הפסיד המדורג 2 בעולם לאנדי מארי בגמר, לפני שנתיים נכנע לפדרר בחצי הגמר - וכעת הוא רוצה לשחזר את ההישג מלפני שלוש שנים. אלא שמול "נולה" יעמוד אחד השחקנים הצעירים המוכשרים בסבב, ומי שהדיח את האלוף המכהן בסיבוב הקודם, כך שמשימה קלה זו לא הולכת להיות.

ג'וקוביץ', שמאז אליפות אוסטרליה ב-2013 לא הצליח ללכת עד הסוף בטורניר גראנד סלאם, מחזיק במאזן של 1:3 מול דימיטרוב, כאשר בכל 3 המפגשים האחרונים ידו היתה על העליונה. עם זאת, בווימבלדון השנה, למרות שהגיע לחצי הגמר, הסרבי לא משחק את הטניס הטוב ביותר שלו, מה שעשוי להביא להפתעה. ההימור שלנו: ג'וקוביץ' ב-4 מערכות.