היכונו לקלאסיקה: פדרר וג'וקוביץ' ייפגשו בגמר

הפנומן ניצח 0:3 את ראוניץ', הסרבי גבר 1:3 על דימיטרוב. השווייצרי בדרך לתואר שמיני בווימבלדון וגראנד סלאם מספר 18?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.14 - 20:14
תחילת כתבה

למרות שכל העיניים נשואות לעבר המונדיאל בברזיל, ביום ראשון הקרוב צפויה קלאסיקה גם באנגליה. רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' הבטיחו הערב (שישי) את הכרטיס לגמר טורניר ווימבלדון - הגראנד סלאם השלישי של השנה - ויתמודדו בתחילת השבוע בפעם ה-35 (16:18 לשווייצרי), הפעם על התואר היוקרתי ביותר שיש לענף הטניס להציע.

הסרבי, שמדורג 1 בטורניר ו-2 בעולם, היה הראשון להבטיח את מקומו במגרש המרכזי ביום ראשון, כאשר גבר 1:3 על גריגור דימיטרוב. קצת יותר משעתיים אחר כך נקבע יריבו, כאשר אלוף ווימבלדון 7 פעמים בעבר הכניע את מילוש ראוניץ' ב-3 מערכות חלקות.

פדרר, כאמור, הניף את הגביע בווימבלדון 7 פעמים בעבר, כאשר הזכיה האחרונה הגיעה ב-2012, אז השווה את מניין הזכיות של פיט סמפראס באול אינגלנד קלאב. המשמעות: ניצחון של פדרר ביום ראשון יסדר לו תואר שמיני בגראנד סלאם האהוב עליו - משהו שאף אחד אחר לא הצליח לעשות. מעבר לכך, ניצחון בגמר יעלה את מניין תארי המייג'ור של פדרר ל-18.

מנגד, ג'וקוביץ' חולם על זכיה שניה בקריירה על הדשא הבריטי, שם חגג ב-2011 אחרי ניצחון על רפאל נדאל בגמר. בשנה שעברה הפסיד הסרבי לאנדי מארי בגמר, כאשר לפני שנתיים נוצח על ידי פדרר בחצי הגמר. אגב, ניצחון של "נולה" יסדר לו גם את המקום הראשון בעולם, על חשבונו של השור ממאיורקה.

רוג'ר פדרר (שווייץ, 4) - מילוש ראוניץ' (קנדה, 8) 4:6, 4:6, 4:6
באופן מעט מפתיע, כבר במשחקון הראשון פדרר הצליח לשבור את ההגשות של יריבו, מה שהציב אותו במושב הנהג. ראוניץ' עלה על הלוח במשחקון השלישי, אך פדרר לא נבהל וזכה בקלילות במשחקון הבא, בדרך ל-1:3. במצב של 3:4 לפדרר השיג ראוניץ' אפשרות שבירה ראשונה, אבל השווייצרי עמד בלחץ ועלה ל-3:5. ראוניץ' עוד הצליח לצמק שוב, אבל זה לא עזר לו, כי פדרר הגיש טוב בהמשך וזכה במערכה הראשונה עם 4:6.

במערכה השנייה שני השחקנים שמרו על ההגשות ב-8 המשחקונים הראשונים, אלא שאז פדרר העביר הילוך, שבר את ראוניץ' וסגר עניין בהמשך עם 4:6 נוסף. המערכה השלישית היתה העתק לזו שקדמה לה, כאשר פדרר שוב שבר את הקנדי במשחקון התשיעי, ובהמשך שמר על ההגשות שלו, בדרך ל-4:6 ו-0:3 במשחק כולו.

נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 1 בטורניר) - גריגור דימיטרוב (בולגיה, 11) 4:6, 6:3, 6:7, 6:7
המערכה הראשונה נפתחה טוב עבור הסרבי ששבר ושמר על המשחקונים שלו בדרך ל-2:4. דימיטרוב לא נשבר שנית במערכה ונולה ניצח 4:6 תוך 27 דקות בלבד. גם המערכה השנייה נפתחה עם שבירה לזכותו של ג'וקוביץ' שבמצב של 1:1 הצליח לשבור את הבולגרי ועלה בהמשך ל-1:3. דימיטרוב נכנס לעניינים והגיע לשתי אפשרויות שבירה, אחת מהן הוא ניצל, הישווה ועלה לאחר מכן ל-3:4. הבולגרי הצליח לשבור בפעם השנייה ברציפות והגיע לזכיה במערכה שהסתיימה ב-3:6.

המערכה השלישית כבר הייתה צמודה הרבה יותר ומלאה בנקודות נהדרות. שני הטניסאים שמרו על כל ההגשות שלהם, כאשר הבולגרי דימיטרוב ממשיך להראות לג'וקוביץ' שאין בו פחד, אבל בשובר השוויון ידו של "נולה" הייתה על העליונה. הוא ניצח 6:7 (2) והתקרב לגמר. הסרבי שבר בפתיחת המערכה הרביעית כשדימיטרוב רשם לא פחות מ-3 שגיאות כפולות ברצף. אלא שהבולגרי שבר בחזרה ל-2:2. בהמשך כל אחד עמד בלחץ, והמערכה הלכה לשובר שיוויון. הבולגרי כבר השיג 3 נקודות מערכה (3:6), אבל הסרבי הוכיח שוב כי הוא קורץ מחומר אחר, לקח 4 נקודות רצופות ובהמשך סגר עניין. 1:3 בסיום לג'וקוביץ', שהעפיל לגמר שני ברציפות.