תוכל לארח את הדייויס? ישראל הגישה ערעור

ה-ITF ידון בפניית האיגוד בשלישי. לאחר מכן ייקבע סופית היכן ייערך המפגש

לירון בכר  09.08.14 - 21:10
בישראל, בפולין או בניו יורק. דודי סלע (gettyimages)
בישראל, בפולין או בניו יורק. דודי סלע (gettyimages)
תחילת כתבה

שלשום נקבע כי ישראל לא תוכל לארח בבית את ארגנטינה במסגרת פלייאוף העלייה לבית העליון וזאת בשל המצב הביטחוני בארץ. באיגוד הטניס סירבו לקבל את הגזרה והיום (שבת) הגישו ערעור רשמי על ההחלטה לאיגוד הטניס הבינלאומי, ה-ITF. הדיון בעניין הערעור יתקיים ביום שלישי הקרוב ולאחריו ייקבע סופית היכן ייערך מפגש הדייויס.

בערעור שהגישו, טוענים לחוסר אחידות בהחלטות של ה-ITF במקרים מסוג זה. כך למשל, כיצד ייתכן שאוקראינה שנמצאת גם כן במצב של מלחמה בחצי האי קרים, תארח את בלגיה בקייב, בעוד ישראל לא יכולה לארח בחיפה. באיגוד גם טוענים כי אפשר לדחות את המשחק ל-24-26 באוקטובר - תאריכים בהם מתקיימים מפגשי דייויס נוספים.

ללא קשר לתוצאת הערעור, באיגוד הישראלי שלחו בסוף השבוע נציגים לפולין ולארצות הברית כדי לבדוק את האופציות החלופיות לאירוח המפגש. ממלא מקום יו"ר האיגוד, מיכאל קליין, ביקר בקאטוביץ' ובקראקוב שבפולין ואילו פאבל ליסובצב, סמנכ"ל האיגוד, יצא לבחון את המגרשים בדלריי ביץ' שבפלורידה ובניו יורק.

"אנו קוראים להנהלת ה-ITF לבחון את חוסר העקביות וחוסר ההתאמה של ההחלטות שהתקבלו בשני המקרים המתוארים ולבקש בדיקה מחודשת על מנת להחזיר את המפגש לישראל, בין אם בתל אביב או בחיפה, או בספטמבר או אוקטובר 2014", נכתב בערעור, "אנחנו רוצים להדגיש ובמיוחד בזמנים קשים אלה את החשיבות שיש לארח את המפעל היוקרתי הזה בשלב זה או במועד מאוחר יותר עבור ישראל ואזרחיה".