סופית: ישראל תארח את ארגנטינה במדינה אחרת

הערעור של האיגוד נדחה ומפגש הדייויס אכן יועתק. גליקשטיין: אכזבה עצומה

לירון בכר  12.08.14 - 15:21
רם לא יוכל לפרוש מול הקהל בישראל (אלן שיבר)
רם לא יוכל לפרוש מול הקהל בישראל (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אכזבה גדולה לנבחרת הדייויס. איגוד הטניס הבינלאומי דחה היום (שלישי) את הערעור שהגישה איגוד הטניס הישראלי, וקבע: ההחלטה לקיים את המפגש מול ארגנטינה במדינה ניטראלית ולא בארץ, זאת בעקבות המצב הבטחוני.

באופן מוזר למדי, הערעור התבצע בשיחת טלפון בין מנכ"ל איגוד הטניס שלמה גליקשטיין, לבין 8 חברי הנהלת איגוד הטניס הבינלאומי, ובראשם יו״ר איגוד הטניס הבינלאומי ריצ'י ביטי. בין הטענות שהעלה גליקשטיין דיברו על משמעות הביתיות בגביע דייויס, כמו גם השיחות להפסקת אש בקהיר, העובדה שגם אופ"א עדיין לא קיבלה החלטה לגבי משחק הכדורגל בין ישראל לבלגיה, משחק הפרישה של אנדי רם וכן ההוצאות הכבדות שאיגוד הטניס ייאלץ להתמודד עמן בעקבות העתקת המפגש מישראל למדינה אחרת.


"אכזבה עצומה, ביקשנו לדחות את החלטה בעוד עשרה ימים על מנת לתת לנו בכל זאת סיכוי לארח את המפגש, הם בחרו לא להסכים ולא נותר לנו אלא להתאכזב ולהצטער על החלטה זו", אמר גליקשטיין בעקבות דחיית הערעור. איגוד הטניס פועל כעת על מנת למצוא מקום חלופי, ויגיש את הצעתו ל-ITF  ביום חמישי אחר הצהריים.

המפגש מול ארגנטינה יתקיים בין ה-12 ל-14 בספטמבר, ויהיה מפגש הפרידה מאנדי רם, שיפרוש ממשחק פעיל מיד לאחר מכן. באיגוד קיוו לשינוי הגזירה, אולם יצטרכו להכריז על מגרש חלופי. בין האופציות שעלו עד כה על הפרק: דלריי ביץ' שבפלורידה וקראקוב שבפולין.