נובאק ג'וקוביץ' שוב עף בשמינית, פדרר העפיל

המדורג 1 הפסיד 2:0 לרוברדו בסינסינטי, השווייצרי ניצח את מונפיס ומחכה לאנדי מארי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.14 - 08:11
מה קורה לנולה? (gettyimages)
מה קורה לנולה? (gettyimages)
תחילת כתבה

משהו עובר על נובאק ג'וקוביץ'. המדורג 1 בעולם הודח במפתיע בסיבוב השלישי של טורניר סינסינטי, עם הפסד 7:6, 7:5 לטומי רוברדו (ספרד, 20). טורנירי ההכנה ל-us open לא מאירים פנים לסרבי, לו זו הפעם השניה ברציפות שהוא לא עובר את שמינית הגמר, אחרי שהודח באותו השלב לפני שבוע בטורונטו.

ג'וקוביץ' סיים עם מספרים בינוניים מאוד, כאשר הוא זוכה רק ב-44 אחוזים מהנקודות בהגשה השניה. המשמעות: סרב שני חלש, הזדמנויות מרובות לרוברדו לעקוץ וגם שתי שבירות של הספרדי במהלך המשחק, שהספיקו לו כדי לרשום ניצחון יוקרתו על הטניסאי הבכיר בעולם. ג'וקוביץ' הולך הביתה כדי לחשוב מה צריך לתקן לקראת אליפות ארה"ב הפתוחה, רוברדו ממשיך לרבע הגמר שם יפגוש את בן ארצו דויד פרר (6), שעבר את מיכאל יוז'ני (רוסיה, 25) עם 5:7, 0:6.

ובהיעדר ג'וקוביץ', וכשרפאל נדאל עדיין יושב בחדר הטיפולים, הבמה של יתר המדורגים הבכירים. אנדי מארי (בריטניה, 9), שמנסה לחזור לאט לאט לכושר, חילץ כרטיס לרבע הגמר אחרי שחזר מפיגור ל-7:6, 4:6, 6:7 מול ג'ון איסנר (ארה"ב, 14 בעולם). מארי ירה 14 אייסים, לא רחוק מה-21 של איסנר הענק, ופילס את דרכו לשלב הבא, שם מחכה לו קרב מעניין וקשה הרבה יותר מול רוג'ר פדרר (שווייץ, 3).

פדרר, שהפסיד לטסונגה בגמר טורניר טורונטו, רוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה בסינסינטי, והלילה עבד די קשה. הטניסאי המעוטר ביותר בסבב הדיח את גאל מונפיס (צרפת, 23) עם 4:6, 6:4, 3:6. אחרי מערכה ראשונה בשליטה מוחלטת, פדרר איבד ריכוז ומונפיס לקח את המושכות. בסט השליש הצרפתי היה קרוב להשיג שבירה יקרה, אבל פדרר הצילה שלוש ברייק פוינט וניצל ממבוכה.

תמונת רבע הגמר: דויד פרר - טומי רוברדו; אנדי מארי - רוג'ר פדרר; סטניסלאס ואוורינקה - ז'וליאן בנטו; מילוש ראוניץ' - פאביו פוניני.