הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תביאו את ארה"ב: פדרר זכה בטורניר סינסינטי

רגע לפני הגרנד סלאם, השוויצרי ניצח את דויד פרר 3:6, 6:1, 2:6 בגמר. צפו בסרינה וויליאמס זוכה אצל הנשים עם ניצחון על איבנוביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.14 - 00:58

כשבוע לפני שאליפות ארצות הברית הפתוחה תצא לדרך, נדמה שרוג'ר פדרר מוכן להסתערות על תואר הגראנד סלאם ה-18 בקריירה. הפנומן סגר את השבוע הנהדר שלו בסטייל כשזכה הערב (ראשון) בפעם השישית בקריירה בטורניר סינסינטי (סך פרסים של 3.2 מיליון דולר). המדורג 3 בעולם ניצח 3:6, 6:1, 2:6 בגמר את דויד פרר הספרדי (6).

פדרר כזכור נכנע בגמר טורניר טורונטו לג'ו ווילפריד טוסנגה, רק שהפעם הוא לא התכוון לתואר מספר 80 בקריירה לחמוק מבין אצבעותיו. למעשה, פדרר לא יכול היה לבקש יריב נוח יותר - מבחינתו. הערב, בפעם ה-16 מ-16 משחקים ביניהם, פדרר ניצח את פרר. מאזן המערכות במפגשים בין השניים? 5:32.

במערכה הראשונה פרר הצליח להישאר בתמונה עם המשחק הידוע שלו מהקו האחורי, רק שבמשחקון השמיני הוא נשבר בסופו של דבר ואיפשר לשוויצרי לקטוף את הסט הראשון. במערכה הבאה פדרר דווקא נרדם ואיבד את שני משחקוני ההגשה הראשונים שלו, הספרדי שייט ל-1:6 קליל ולפתע הכל נראה פתוח.

מהר מאוד פדרר חזר לעצמו, העלה את אחוזי ההגשה והפך את הסט השלישי לקל מבחינתו. שתי שבירות, במשחקון הרביעי והאחרון במערכה, עשו את העבודה עבור השוויצרי בדרך ל-2:6. השאלה הגדולה כעת היא האם היכולת הזו תוביל את הפנומן לתואר גם בפלאשינג מדו.

עוד לפני כן, סרינה וויליאמס זכתה לראשונה בקריירה בתואר בסינסינטי. היא ניצחה 4:6, 1:6 את אנה איבאנוביץ' תוך 62 דקות בלבד וזכתה בכתר לאחר שבשנה שעברה סיימה כסגנית. וויליאמס הנחיתה 12 אייסים בצד של היריבה והיכתה 26 ווינרים. "זה היה שבוע נפלא", אמרה הזוכה בסיום, "אנה שיחקה כל כך טוב". וויליאמס גם גילתה סוד קטן על הסרבים שלה: "אני פשוט עוצמת עיניים ומכה. אם חושבים על זה יותר מדי אפשר להשתגע". זה היה הטורניר החמישי שהיא זכתה בו ב-2014, אחרי שניצחה בבריסביין, מיאמי, רומא וסטנפורד.