הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדאל הודיע: לא אשחק השנה באליפות ארה"ב

הספרדי (2 בעולם), אלוף השנה שעברה, סובל מפציעה בפרק כף היד: "מצטער. זה רגע קשה עבורי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.14 - 16:09
לא יוכל להגן על התואר. נדאל (gettyimages)
לא יוכל להגן על התואר. נדאל (gettyimages)

הפעם זה דווקא לא בגלל הברכיים. רפאל נדאל הודיע היום (שני) על פרישתו מאליפות ארה"ב הפתוחה, שתיפתח בעוד שבוע בדיוק בפלשינג מדו בניו יורק, בעקבות פציעה בפרק כף ידו השמאלית - אותה יד שמאיימת כבר שנים על הסבב. נדאל הוא אלוף השנה שעברה בארה"ב, ומן הסתם לא יוכל להגן על תוארו.

הספרדי, המדורג 2 בעולם, בישר לאוהדיו על הפרישה בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלו, כשהוא מסביר שהפציעה נגמרה מתנועה לא טובה באימון שהתקיים לפני כחודש. אותה פציעה מנעה ממנו לקחת חלק בטורנירים בטורונטו ובסינסינטי, כשהוא משאיר את הבמה לג'ו ווילפריד טסונגה ורוג'ר פדרר שזכו בשני הטורנירים הנ"ל בהתאמה.

"אני מצטער מאוד להודיע שלא אוכל לשחק השנה באליפות ארה"ב הפתוחה, בה הגעתי עד לגמר בשלוש הפעמים האחרונות שבהן השתתפתי", כתב נדאל, "אני בטוח שתבינו כמה הרגע הזה קשה עבורי. מדובר בטורניר שאני מאוד אוהב, ויש לי ממנו ומהקהל בניו יורק זכרונות טובים מאוד. אין הרבה שאני יכול לעשות כרגע בנוגע לפציעה מלבד להשלים עם המצב. כמו תמיד, אני מתכוון לעבוד קשה כדי שאוכל לחזור ברמה הגבוהה ביותר".

נדאל בן ה-28 מחזיק ב-14 תארי גראנד סלאם ויצטרך לחפש את ה-15 שלו באליפות אוסטרליה הפתוחה בינואר 2015. מדובר בבשורה ספורטיבית טובה עבור שניים - המדורג 1 בעולם נובאק ג'וקוביץ' והמדורג 3 רוג'ר פדרר, הטניסאי המעוטר ביותר בסבב, שסיכוייו לזכות בתואר מייג'ור 18 בקריירה צמחו עם הודעתו של נדאל.