רם חולם: "רוצה לפרוש מול נדאל בנוקיה"

נבחרת הדייויס לקראת ארגנטינה. ארליך: "רצינו לשחק פה, זו קטסטרופה"

לירון בכר  04.09.14 - 18:53
תחילת כתבה

נבחרת הדייויס של ישראל מתכוננת במרץ לקראת המפגש מול ארגנטינה בסוף השבוע הבא במסגרת הקרב על הבית העליון. המפגש כזכור, הוזז לפלורידה בעקבות המצב הבטחוני ששרר בדרום בחודשים האחרונים וישוחק תחת כיפת השמיים מול 2,000 צופים. אנדי רם, שכבר הודיע על פרישה מהנבחרת קיווה לשחק את משחקו האחרון מול הקהל הישראלי, אבל ייאלץ לנדוד ולחכות קצת.

"חלמתי 11 אלף איש שיצעקו בנוקיה "אנדי תישאר". זה החלום, עם הקהל בבית שמלווה אותי כל השנים", אמר רם, "במקום זה סידרו לי 2,000 יהודים בפלורידה. זה משהו אחר ושונה. ברגע שהודיעו שזה לא יהיה בארץ הורדתי את הקצב מבחינת האימונים וההכנה. זה קצת מבאס. אני מאוד מקווה שננצח את המפגש באיזשהם כוחות על-טבעיים ונחזיר את המשחקים הביתה. אני מקווה שעוד נשחק מול ספרד בבית העליון והפרישה שלי תהיה מול נדאל בנוקיה. זה החלום".

"אם זה לא יקרה, אז זה יהיה המשחק האחרון", המשיך רם, "אני יודע שאיגוד הטניס לא יתן לי ללכת הביתה. יארגנו פה חגיגה עם הקהל בארץ ואם לא ככה, אז יארגנו לי איזה משחק פרידה. זה חשוב לי להפרד מהקהל בארץ".

יוני ארליך אמר: "זו קטסטרופה. חיכינו כל כך הרבה למשחק בית, ועוד מול נבחרת כמו ארגנטינה, זה אמור היה להיות משחק הפרישה של אנדי בבית. פתאום צריך לטוס 20 שעות. זה היה קשה מאוד לעיכול. כולנו אכלנו על זה סרטים. נעשה את המקסימום, ננסה לנצח ולחזור הביתה".

ארליך נולד בארגנטינה ויש לו משפחה שם: "העיתונאים לא הפסיקו לשגע אותי בחודשים האחרונים. לא דיברתי כל כך הרבה ספרדית מאז שנולדתי. זו התרגשות גדולה. חלמתי הרבה שנים לשחק מול ארגנטינה. לא חשבתי שנשחק במקום נייטרלי. בסופו של דבר, בסוף השבוע הבא אני עולה במדי ישראל ואני לוקח 3 נקודות בשביל ישראל".

דודי סלע הוסיף: "ההחלטה התקבלה לפני חודש וחצי והמצב לא היה כל כך טוב. הבנתי שיהיו הרבה ישראלים ויהודים אבל גם הרבה ארגנטינאים. זה לא יהיה קל. ברור שהייתי מעדיף שזה יהיה פה. זו נבחרת קשה, כל אחד שם הוא מהמאייה הראשונה והולך להיות לא קל".