הכי מפתיע שיש: צ'יליץ' מול קיי נישיקורי בגמר

חצי גמר משוגע בארה"ב: 0:3 לקרואטי על פדרר, היפני הימם את ג'וקוביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.09.14 - 01:09
הייתם מאמינים? צ'יליץ' (gettyimages)
הייתם מאמינים? צ'יליץ' (gettyimages)
תחילת כתבה

שיקום מי שהימר לפני שבועיים שגמר אליפות הברית הפתוחה יפגיש את קיי נישיקורי ומארין צ'יליץ'. שיקום מי שחשב שם יעשו את זה כשבדרך הם מביסים, בהתאמה, את נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר. אלא שלפעמים, גם התסריטים הכי מופרכים והכי בלתי הגיוניים הופכים למציאות: היפני והקרואטי השלימו חצאי גמר משוגעים בניו יורק ובשני בלילה יהיו, לראשונה בקריירה שלהם, בגמר גראנד סלאם.

עוד לפני הטורניר, דיברו כולם על הגמר המיועד: ג'וקוביץ' מול פדרר. ההיעדרות של רפאל נדאל גרמה לאוהדי השניים לפטנז על הקרב הקלאסי, אך במקום זאת נקבל דו קרב של אנדר-דוגים. יהיה המנצח אשר יהיה, עולם הטניס יחרות לעד שם של שחקן חדש על אחד הגביעים הכי יוקרתיים שיש.

ההצגה של צ'יליץ' היתה פשוט מדהימה - וספק אם גם פדרר זוכר משחק כזה, בו הוא הובס ללא תנאי 3:0, כשהעליונות של השחקן שמולו כל כך ברורה. הטניסאי המעוטר בהיסטוריה הגיע בכושר נפלא ועם רוח גבית אחרי הקאמבק מול גאל מונפיס, אבל נתקל פשוט ביריב שהציג משחק מושלם. צ'יליץ', בדיוק כמו מאמנו גוראן איבניסביץ', השתמש עד תום בסרבים - הנשק העיקרי שלו - ולשווייצרי לא היתה שום תשובה.

פדרר, שזכה בטורניר בניו יורק חמש פעמים ברציפות בעשור הקודם, חלם על גמר ראשון מאז 2009, אבל כאמור, צריך לומר את האמת: ליריבו הקרואטי הגיע יותר. הוא חבט לא פחות מ-43 ווינרים (מול 28), הנחית 13 אייסים וגם לקח יותר נקודות - 91 מול 74. אז בשני בערב, אם כן, אולי לא נראה את הגמר לו קיוו כל חובבי הטניס, אבל חובבי הסיפורים והסינדרלות יכולים להיות הכי מרוצים שיש.

מהלך המשחק
צ'יליץ' נראה חד בפתיחה ועלה ל-1:2 בזכות משחקוני הגשה מצוינים. לאחר מכן סיפק מספר ווינרים מהקו האחורי ושבר ל-1:3. פדרר פשוט לא הסתדר עם הסרבים האדירים של הקרואטי, שהמשיך לשלוט בהתמודדות ביד רמה. 3:6 לצ'יליץ' במערכה הראשונה.

המגמה לא השתנתה גם בסט השני: פדרר הגיש ראשון - צ'יליץ' השיג את השבירה הראשונה, ושוב, לא עצר: הקרואטי הציג משחקוני הגשה מושלמים ועלה ליתרון של 3:4. הוא המשיך גם ל-4:5 וכהגיש לניצחון במערכה לא התבלבל וחגג 4:6 במערכה השניה.

במערכה השלישית, פדרר סוף סוף הגיע ועלה ל-0:2 אחרי ששבר במשחקון השני. אלא שזה גם לא הספיק: צ'יליץ' החזיר מיד שבירה משלו ואיזן ל-2:2 במהירות. פדרר איבד שוב את הריכוז ובמצב של 3:3 איפשר ליריבו לשבור פעם נוספת ולעלות ל-3:4. מכאן צ'יליץ' לא הביט אחורה, המשיך לספק ווינרים למכביר וניצח 4:6 גם במערכה השלישית. לא ייאמן.