משחק הפתיחה בדייויס: בר בוצר מול לאונרדו מאייר

המדורג 776 ייקח חלק במפגש עם ארגנטינה. הערב: הגרלת המשחקים

לירון בכר  11.09.14 - 13:14
בוצר, יערוך בכורה בדייויס (צילום: פוטו גדי, איגוד הטניס)
בוצר, יערוך בכורה בדייויס (צילום: פוטו גדי, איגוד הטניס)
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי: בר בוצר, טניסאי בן 20 אשר מדורג במקום ה-776 בעולם, יערוך בסוף השבוע הופעת בכורה במסגרת גביע דייויס, כאשר ישראל תארח בארצות הברית את ארגנטינה על הזכות לחזור לבית העליון במפעל. בוצר יעלה ראשון למגרש בפלורידה, למשחק מול המדורג 25 בעולם, לאונרדו מאייר (שישי, 18:30), כך נקבע הערב בהגרלת סדר המשחקים.

בוצר, המחבט מספר 2 כמובן אחרי דודי סלע, הועדף על פניו של אמיר ויינטרוב, שלא הצליח להתאושש לחלוטין מהפציעה במפשעה. עם כל הכבוד לבוצר הצעיר, אין בכלל ספק שהסיכויים של נבחרת ישראל להפתיע את הדרום אמריקאים קטנו משמעותית. ויינטרוב, שעבר ניתוח לפני כחודש וחצי, עשה מאמצים אדירים כדי להיות זמין עבור נבחרת הדייויס, אבל בסופו של דבר נאלץ לקבל החלטה - ביחד עם הקפטן אייל רן - כי לא ייקח חלק בהתמודדות החשובה. בוצר צפוי לפגוש את קרלוס ברלוק ביום ראשון במשחק החמישי בהתמודדות.

המחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע (84 בעולם), יתמודד מחר במשחק השני בהתמודדות מול קרלוס ברלוק (67). סלע וברלוק כבר נפגשו פעם אחת העונה וזה היה לא מזמן. סלע ניצח 1:3 את הארגנטיני במסגרת אליפות ארצות הברית הפתוחה. ברלוק ניצח 1:6 במערכה הראשונה, אך הישראלי ענה עם 3:6, 2:6 ו-5:7. בשבת אנדי רם יערוך את משחק הפרישה שלו, כשישתף פעולה עם יוני ארליך (הופעה אחרונה לאנדיוני) במשחק הזוגות מול פדריקו דלבונייס והוראסיו סבאז'וס.

אגב, לאור הקפצתו של בוצר במקום ויינטרוב, גם ישי עוליאל עלה מדרגה וכעת הוא המחליף הראשון בנבחרת. אם ישותף, הוא יהיה הישראלי הצעיר ביותר בדייויס - בן 14 ו-9 חודשים.

"חיכינו הרבה זמן למשחק הזה", אמר יוני ארליך, שבשבת ישתף פעולה בפעם האחרונה עם אנדי רם במשחק הזוגות, "היו הרבה ידוברים בתקופה האחרונה לגבי המקום שבו נשחק - קפריסין, פולין, לוס אנג'לס, ניו יורק. עכשיו מתחילים, צריך לשים את כל השטויות בצד. זה משחק חשוב לישראל, משחק הפרידה של אנדי רם, יוני ארליך יישאר לבד כנראה. בר בוצר נכנס לנבחרת אז הרבה דברים מעניינים קרו השבוע. ניתן את הנשמה, ואני מקווה שכל הצופים יהנו בבית".