צפו בניצחון של סלע. "הכל אפשרי בדייויס"

ישראל וארגנטינה ב-1:1. אייל רן: "אנדיוני יכולים להשיב אותנו לבית העליון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.09.14 - 08:09
תחילת כתבה

נבחרת הדייויס של ישראל מרגישה טוב אחרי יום המשחקים הראשון בהתמודדות מול ארגנטינה בפלורידה אמש (שישי), בקרב על המקום בבית העליון. אמנם בר בוצר הצעיר נכנע ללאונרדו מאייר, אבל הוא הראה יכולת מפתיעה, ואחרי מרתון דודי סלע איזן את המפגש ל-1:1 כשניצח את קרלוס ברלוק. ב-18:30, אנדי רם יעלה למשחק הפרישה שלו יחד עם יוני ארליך בזוגות נגד פדריקו דלבוניס והוראסיו סבאז'וס.

עבור סלע זה היה ניצחון שני בתוך שבועיים על ברלוק, אחרי שגבר עליו גם בסיבוב הראשון באליפות ארה"ב. "המשחק ב-US OPEN נתן לי הרבה בטחון", הודה המחבט הבכיר של ישראל, "התחלתי את המשחק ממש טוב, הובלתי 0:1 במערכות ו-0:3 והמשחק פתאום ברח לי. בסט השלישי הוא התעייף ולקחתי שוב שליטה על המשחק".

סלע שומר על אמונה שאפשר לנצח את הארגנטינים: "העובדה ששיחקתי שני לא ממש שינתה, ואני שמח שהצלחתי להביא את הנקודה ולהביא את ההכרעה ליום ראשון. אני אתן 100 אחוז מעצמי, לאונרדו הוא שחקן מצוין וזה לא יהיה קל, אבל הכל יכול לקרות בגביע דייויס".

קפטן הנבחרת, אייל רן, סיכם את היום מנקודת המבט שלו: "אני שמח מאוד, היינו בפיגור ודודי מצא את הדרך לנצח. אני חושב שדודי עשה הכל כדי לנצח את הסט השני, אבל המשיך להילחם בסט השלישי והרביעי. הוא התאושש יפה, התחיל לשלוט בנקודות והראה הרבה כשרון ולחימה".

"באשר לזוגות, אני חושב שלאנדי יש הרבה נסיון והעובדה שלא התחרה במשך תקופה ארוכה לא צריכה להיות משמעותית, כל מה שהוא צריך לעשות זה להגיע למשחק ולעשות את הטוב ביותר", הוסיף רן לקראת היום, "יש להם הרבה ניסיון והם מבינים את החשיבות הגבוהה של המשחק. הם יכולים להחזיר אותנו בחזרה לבית העליון, זו הזדמנות אדירה ואני בטוח שאנדי יגיע ויעשה את המקסימום. אני מאמין שהם מסוגלים לעשות את זה מחר".

במקביל, בר בוצר תיאר את התחושות שלו לאחר ההתנסות הראשונה בקריירה במשחק דייויס מול יריב בכיר: "הייתי לחוץ בגיים הראשון וזה אולי גם מה שהכריע את הסט, אבל לאחר מכן התחלתי לשחק את המשחק שלי פחות או יותר. זו הפעם הראשונה שאני משחק נגד שחקן ברמה הזו, הופתעתי שהצלחתי להישאר במשחק, זה נתן לי המון ביטחון שאני יכול להגיע לרמות האלה יום אחד. רציתי לנצח את המשחק, לא חשבתי שאין לי מה להפסיד וכמובן שאני מאוכזב שלא הצלחתי להביא את הנקודה".
 
רן התייחס לבוצר בן ה-20: "הוא שיחק טניס מאוד בוגר. הרגשתי שהוא נשאר קרוב מאוד למאייר בשני הסטים הראשונים ואני מאמין שאם הוא ישחק את הטניס הטוב שלו, הוא יצליח אפילו יותר ביום ראשון אם נצטרך אותו".