ג'וקוביץ' ופדרר יפגשו בחצי הגמר בשנגחאי

פדרר גבר על בנטו בעוד נולה דילג מעל דויד פרר. פליסיאנו לופס וז'יל סימון בחצי הגמר השני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.14 - 16:10
נולה בדרך לתואר שלישי ברציפות? קודם צריך לעבור את פדרר (GETTYIMAGES)
נולה בדרך לתואר שלישי ברציפות? קודם צריך לעבור את פדרר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי שרפאל נדאל, סטאניסלאס ואוורינקה ואנדי מארי כבר הודחו, כולם החזיקו אצבעות כדי שלא יהיו עוד הפתעות, וששני הטניסאים הטובים בעולם יפגשו בחצי הגמר בטורניר שנגחאי. נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר  עמדו בציפיות והשניים העפילו ללא קושי לחצי בטורניר היוקרתי.

נולה, המדורג מספר 1 בעולם, פגש ברבע את דויד פרר הספרדי. הסרבי לא התקשה יותר מדי וניצח בשתי מערכות 2:6 4:6, תוך שעה ושלושים וארבע דקות. הסרבי שבר את הספרדי ארבע פעמים ומנגד לא נשבר אפילו פעם אחת.

גם פדרר לא הזיע יתר על המידה מול יריבו הצרפתי. המדורג מספר 2 בעולם ניצח תוך שעה ותשע דקות בשתי מערכות את ז'וליאן בנטו 0:6 6:7. השוויצרי ירה 11 אייסים ולא השאיר שום סיכוי לצרפתי, שלא הצליח להגיע לנקודת שבירה.

בחצי הגמר השני יפגשו פליסיאנו לופס (מדורג במקום ה-21 בעולם) וז'יל סימון (מדורג 29 בעולם). הספרדי גבר ברבע הגמר על מיכאיל יוז'ני הרוסי ב-3 מערכות, בעוד הצרפתי עבר משוכה קצת יותר גבוהה בדמותו של תומאס ברדיך. הצ'כי שמדורג במקום השביעי בעולם לא הצליח לגבור על סימון ובסיום לוח התוצאות הראה 0:6, 6:4, 6:7.

טורניר שנגחאי הוא אחד מתשעה טורנירים בסבב ה-ATP 1000 היוקרתי, וסך הפרסים בו עומד על 4,195,895 דולר. בשנתיים האחרונות זכה בו ג'וקוביץ', ובמידה והוא יעבור את פדרר בחצי, נראה כי הדרך לגביע שלישי ברציפות סלולה עבור הסרבי.

בעקבות ההדחות המוקדמות של בכירי הסבב, ג'וקוביץ' ופדרר הבטיחו את המקומות הראשון והשני (בהתאמה), בסיום הטורניר.