פדרר ניצח את ג'וקוביץ' והעפיל לגמר בשנגחאי

לא נגמר: השוויצרי גבר 4:6, 4:6 על המדורג 1 ויתמודד מול ז'יל סימון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.14 - 16:56
פדרר. ממש לא ניצחון רגיל
פדרר. ממש לא ניצחון רגיל
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר (שוויץ, 3) רשם היום (שבת) ניצחון מרשים על נובאק ג'וקוביץ' (סרביה, 1) ועלה לגמר טורניר שנגחאי עם 4:6 ו-4:6 תוך שעה ו-35 דקות כשהוא מציג טניס נהדר. כתוצאה מכך הוא העלה את המאזן שלו ל-17:19 מול אחד מיריביו הגדולים בשנים האחרונות.

בגמר הוא יפגוש את ז'יל סימון (צרפת, 29) כאשר בכל מקרה, השוויצרי יטפס למקום ה-2 בעולם. סימון אגב ניצח את פלסיאנו לופס עם 2:6 ו-6:7 תוך שעה ו-20 דקות.

חזרה לפדרר שנראה מצוין במערכה הראשונה כשסיפק אחוזים גבוהים בהגשות כולל 6 אייסים. במשחקון החמישי, השוויצרי השיג שבירה שהיתה ראויה לו ושמר על היתרון עד סוף המערכה בדרך ל-4:6. במערכה השניה, המומנטום נמשך כשפדרר משיג שבירה מהירה ומשם המשיך ל-0:2 מול הסרבי שנראה חסר אונים.

פדרר המשיך לשמור על מרחק מיריבו אבל במערכה השמינית, ג'וקוביץ' כמעט והצליח לשבור בחזרה כשהגיע כבר ל-40:40 אבל בסופו של דבר, ה-3 בעולם (לעת עתה) שמר על ההגשות וקבע 3:5. לאחר מכן, ג'וקוביץ' זכה במשחקון ההגשה שלו והלחץ שוב עבר לשוויצרי שעמד בכבוד וניצח את המשחק.

הסרבי אמנם השתפר ככל שהדקות חלפו אבל עדיין סידר ליריבו הרבה מאוד הזדמנויות לשבור לאורך המשחק. בסופו של דבר, כאמור פדרר ניצח ויפגוש את סימון הצרפתי כשעל הנייר לפחות הוא פייבוריט ברור.