עוד אחד לאוסף: פדרר זכה גם בטורניר שנחאי

תואר מאסטרס מספר 23 לשווייצרי (וראשון בסין) אחרי 6:7, 6:7 על סימון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.14 - 13:55
פדרר, הוסיף עוד תואר לארון העמוס (GETTYIMAGES)
פדרר, הוסיף עוד תואר לארון העמוס (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

מי זוכר היום שרק לפני שנה הוא נראה כמו צל של עצמו? רוג'ר פדרר, מי שנחשב לדעת רבים כטניסאי הגדול ביותר בהיסטוריה, זכה היום (ראשון) בטורניר המאסטרס בשנחאי לאחר 6:7, 6:7 על ז'יל סימון הצרפתי בתוך קצת פחות משעתיים של טניס - התואר ה-81 (!) בקריירה שהוא מכניס לארון.

הפנומן בן ה-33, שיעלה למקום השני בדירוג העולמי (על חשבון רפאל נדאל), פתח בצורה רעה את הגמר, כאשר כבר במשחקון הראשון נשבר על ידי הצרפתי. במצב של 4:5 לזכותו, סימון קיבל הזדמנות לסגור את המערכה עם ההגשות שלו, אבל אז פדרר העביר הילוך, השיג את השבירה המיוחלת מבחינתו ומאוחר יותר כפה שובר שיוויון - בו ניצח 6:8 אחרי מספר נקודות מרהיבות.

המערכה השניה היתה צמודה אפילו יותר, כאשר במהלכה לא הושגה אף שבירה. לפיכך, השניים הלכו פעם נוספת לשובר שיוויון, והפעם "פד-אקספרס" לא נתן שום סיכוי ליריבו. 2:7 מרשים ביותר סידר לשווייצרי הבלתי-נגמר תואר מאסטרס מספר 23 בקריירה (וראשון בשנחאי) - 4 פחות מאשר לשור ממאיורקה.

עבור פדרר, שחזר לעצמו בגדול במהלך השנה האחרונה, מדובר בתואר רביעי ב-2014 אחרי הזכיות בדובאי, האלה ומאסטרס סינסינטי. בסך הכל, כאמור, מדובר בתואר מספר 81 בקריירה המפוארת. רק לשם השוואה: ב-2013 זכה השווייצרי בתואר אחד בלבד (האלה).