ציון דרך: פדרר בדרך לשיא ענק של איבן לנדל

טורניר סוף שנה: הפנומן גבר על נשיקורי 3:6, 2:6. אנדי מארי ניצח את מילוש ראוניץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.14 - 18:26
פדרר. עוד ניצחון לרזומה
פדרר. עוד ניצחון לרזומה

תגיות: רוג'ר פדרר

תחילת כתבה

אחד האירועים המעניינים והיוקרתיים של עולם הטניס המשיך היום באנגליה - כשרוג'ר פדרר (שוויץ, 2) סימן וי נוסף עם ניצחון את קיי נישיקורי (יפן, 4). השוויצרי גבר 3:6 ו-2:6 על היפני, שניצח רק שלשום את אנדי מארי. בכך פדרר התקרב בצורה משמעותית לחצי הגמר של הטורניר.

זה היה הניצחון ה-70 של השוויצרי השנה (זכה גם בחמישה תארים) כשהוא מחזיק ברזומה שלו 6 זכיות בטורניר סוף השנה. פדרר עדיין לא העפיל לשלב הבא בעקבות ניצחון בשתי מערכות של אנדי מארי על מילוש ראוניץ' מאוחר יותר, אבל הוא בדרך לשם.

אם פדרר אכן יעלה הוא ירשום שני ציוני דרך מרשימים: 1. הוא יגיע בפעם ה-12 לחצי גמר הטורניר וישווה את השיא של איבן לנדל. 2. הוא יהיה הטניסאי המבוגר ביותר שיגיע לשלב הזה מאז אנדרה אגאסי ב-2003.

כבר במערכה הראשונה ראו את השליטה הגדולה של השוויצרי שזכה ב-11 ווינרים לצד 4 אייסים במערכה הראשונה שהסתיימה ב-35 דקות בזכות שבירה אחת של פדרר (שגם ניצל משתי שבירות). במערכה השניה, הוא כבר שבר פעמיים בדרך לניצחון מרשים.

אנדי מארי (בריטניה, 5) עדיין יכול לעלות לחצי הגמר אחרי שניצח 3:6 ו-5:7 את מילוש ראוניץ' (קנדה, 7) תוך שעה ו-31 דקות. מארי סיפק אחוזים גבוהים בהגשה הראשונה והשיג שבירה יקרה בדרך לניצחון במערכה הראשונה. במערכה השניה, הוא נשבר פעם אחת אבל החזיר עם שתי שבירות בדרך ל-5:7.