צפירת הרגעה: פדרר ישחק בגמר גביע דייויס

אגדת הטניס התגבר על כאבי הגב ושמועות לגבי הסכסוך בנבחרת שווייץ

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.14 - 15:18
פדרר או טסונגה, מי יניף את גביע דייויס? (gettyimages)
פדרר או טסונגה, מי יניף את גביע דייויס? (gettyimages)
תחילת כתבה

פרישה מפתיעה, כאבי גב, שמועות על סכסוך בנבחרת והאשמות נגד "יוקו אונו של הטניס". ובסוף, שוב דבר לא מצליח לשבור אותו. רוג'ר פדרר הודיע שישחק במדי שווייץ בגמר גביע דייויס מול צרפת בסוף השבוע הקרוב.

פדרר התגבר על כאבי הגב מהם סבל שגרמו לפרישתו מגמר טורניר גמר הסבב מול נובאק ג'וקוביץ' ביום ראשון האחרון. ובכל זאת, בצל שמועות על סכסוך עם שותפו לנבחרת סטניסלס ואוורינקה בעידוד זוגתו מירקה, המדורג מספר 2 בעולם התאמן באיצטדיון פייר מורואה בליל לקראת המפגש היוקרתי בסופ"ש.

שיאן הזכיות אי פעם בטורנירי גראנד סלאם (17) ינסה בסוף השבוע להוביל את נבחרת שווייץ לזכיה ראשונה בתולדותיה בגביע דייויס, מפעל הנבחרות העולמי. פדרר שובץ לעלות למשחק היחידים השני מול גאל מונפיס, שייערך ביום שישי.

"אני מרגיש טוב לקראת המשחקים. גאל מונפיס הוא שחקן מצוין ואני מצפה להתמודדות נגדו", אמר רוג'ר פדרר לקראת גמר גביע הדייויס, "אני מגיע במומנטום טוב אחרי כמה ניצחונות בשבוע שעבר. השבוע האחרון אמנם היה קצת קשה, אבל אני כאן ולכן אני מרוצה". עבור פדרר מדובר בהופעה ראשונה בגמר הדייויס, מפעל שבו הפנומן השווייצרי לקח חלק לראשונה בשנת 1999.

המאזן בין פדרר למונפיס עומד על 2:8 לטובת המדורג 2 בעולם, אך האחרון בהחלט יכול לשאוב תקווה מהמפגש האחרון ביניהם ברבע גמר אליפות ארצות הברית. פדרר נחלץ ברגע האחרון מהפסד לצרפתי כשחזר מפיגור 2:0 במערכות ל-2:3 (הפסיד למארין צ'יליץ' בחצי הגמר). "ברור שהמשחק האחרון בינינו עוד יושב לי בראש, מאמין שזה יעזור לי", אמר מונפיס, "אני מקווה שאוכל לתת משחק גדול, כי רק כך יהיה לי סיכוי לנצח את רוג'ר".

מי שיפתח את המפגש כולו ביום שישי יהיה החבר-צ'ילבה סטניסלס ואוורינקה, שיעלה לשחק מול ג'ו-ווילפריד טסונגה. מרקו קיודינלי ומיכאל לאמר ייצגו את שווייץ בזוגות מול ז'וליאן בנטו ורישאר גאסקה, אבל הצמדים האלה עוד עשויים להשתנות עד שעה לפני המשחק. צרפת זכתה בגביע דייויס 10 פעמים בעבר, האחרונה שבהן ב-2001. שחקני הטריקולור הפסידו בשני הגמרים האחרונים - ב-2002 לרוסיה וב-2010 לסרביה. בחצי הגמר השנה הם ניצחו את צ'כיה, בעוד השווייצרים עברו את איטליה.