צפו במונפיס דורס את פדרר, צרפת השוותה את הגמר ל-1:1 מול שווייץ

גמר הדייויס: הפנומן ספג 3:0 מיריבו במופע אדיר. לפני כן: ואוורינקה ניצח 1:3 את טסונגה

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.14 - 20:00
תחילת כתבה

הנושא העיקרי עליו דובר ככל שהתקרב גמר הדייויס בין שווייץ לצרפת הוא שזהו התואר שחסר לרוג'ר פדרר בקריירה המופלאה שלו. הערב (שישי), הפנומן חטף מכה רצינית במסע שלו לשם. אין מילה אחרת לתאר את מה שגאל מונפיס סיפק על המגרש בליל מאשר 'הופעה', בה הביס 0:3 את השוויצרי בתוך שעה ו-46 דקות. בכך, צרפת השוותה ל-1:1 את התוצאה בגמר גביע דייויס, אחרי שסטניסלאס ואוורינקה ניצח 1:3 את ג'ו ווילפריד טסונגה במשחק הראשון.

פדרר - מונפיס 3:0
היה קשה לחזות שכך המשחק התפתח, אבל רמז ניתן כבר בפתיחה. הנקודה הראשונה שהשיג מונפיס במשחק הייתה אייס, ובמערכה הראשונה היו לו עוד 8 כאלה. מה שעוד דחף את הצרפתי, הייתה התמיכה של הקהל הביתי. 27,400 הגיעו למגרש הכדורגל שהוסב למשטח חימר והפך לבמה עבור הטניסאי בן ה-28. למעשה, מדובר במספר הצופים הגבוה ביותר שהגיע אי פעם למשחק טניס. רציתם חשיבות של התואר, קיבלתם.

מונפיס שבר לראשונה את פדרר ב-1:3 במערכה הראשונה ומה שבלט במיוחד אצלו היה משחק ההגשות שהוביל אותו ל-1:6 בתוך קצת יותר מחצי שעה. פדרר עשה סימנים של חזרה במערכה השניה, אבל חטף עוד שבירה שנתנה למונפיס 1:2. השוויצרי שוב נאבק והצליח לעלות ל-2:4, אבל ביום כזה של יריבו הוא פשוט נדרס בדרך להפסד 6:4 במערכה השניה.

כבר היה ידוע שהתקופה שעובר פדרר היא לא משהו, בעיקר עם הפציעה, אבל הערב זה היה קיצוני למדי. מונפיס המשיך לרקוד והשיג שבירה שהעלתה אותו ל-2:4. עד הערב הוא מעולם לא הצליח את פדרר, אבל שתי הנקודות האחרונות שלו שניצחו את המשחק נתנו לו את הניצחון הכי מתוק שהוא היה יכול לבקש. 0:3 אדיר בסיום.

ואוורינקה - טסונגה 1:3
על סטניסלאס ואוורינקה עבר שבוע לא פשוט. העימות עם מירקה, אשתו של רוג'ר פדרר, והמתיחות עליה דווח עם חברו לנבחרת - היו הדברים האחרונים שהוא היה צריך לעסוק בהם לפני המפגש הערב (שישי) עם ג'ו ווילפריד טסונגה בפתיחת גמר גביע דייויס. עם זאת, ניצחון גדול שלו של 1:6, 6:3, 3:6, 2:6 העלה את שוויץ ליתרון של 0:1 על צרפת. במשחק עצמו, שארך שעתיים ו-24 דקות, ואוורינקה השיג 61 ווינרים בדרך לניצחון, די מפתיע צריך לציין, על שחקן שנחשב לטוב ממנו על חימר על הנייר.

סטאס, אלוף אוסטרליה האחרון, שייט ל-1:6 מהמם במערכה הראשונה בתוך 24 דקות, תוך שהוא שובר פעמיים את ההגשות של טסונגה. עם זאת, הלך הרוח השתנה לחלוטין בסט שני: הצרפתי, בעידוד מאסיבי של הקהל, שבר פעם אחת, עלה לרשת בצורה יעילה ואיזן ל-1:1 בזכות 3:6. אלא שלמרות זאת, ואוורינקה נטל שוב את המושכות בהמשך: שבירה אחת הספיקה לו כדי לנצח 3:6 במערכה השלישית, כאשר לאחריה הוא התעלה ודרס 2:6.

לחצו על התמונה וצפו בתקציר