אמיתי? פדרר: נכנסתי למשחק ככל שהזמן עבר

השוויצרי שהובס על ידי מונפיס בדייויס אמר: ''ראו שלא שיחקתי כמה ימים''

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.14 - 08:05
תחילת כתבה

מעטים הפעמים שבהן פנומן כמו רוג'ר פדרר או כל ספורטאי אגדי אחר נראה כל כך רע ומושפל. אמש (שישי) - זה קרה כשגאל מונפיס דרס את פדרר עם 1:6, 4:6 ו-3:6 וקבע 1:1 בגמר גביע הדייויס בין שוויץ לצרפת. בכך, הצרפתי סידר לנו עוד יומיים של משחקים. היום ייערך משחק הזוגות כאשר כרגע לפחות אמורים להשתתף בו רישאר גאסקה וג'וליאן בנטו בצד אחד מול מרקו צ'יודינלי ומייקל לאמר בצד השני. ביום ראשון, יתקיימו משחקי היחידים הנוספים כלומר פדרר מול ג'ו ווילפריד טסונגה ואילו סטנילס ווארינקה נגד מונפיס.

כולם כמובן דיברו על העובדה שפדרר לא זכה מעולם בגביע הדייויס, מה שהיה אמור לגרום לו לעלות 'כמו חיה' למפגש אבל על משטח החימר, הוא נראה כבוי. רק תביטו בנתונים: 10 אייסים לצרפתי מול 3 לשוויצרי, 29 טעויות לא מחויבות לפדרר מול 18 של יריבו, 44 ווינרים למונפיס לעומת 25 של פדרר ובסך הכל, 65:89 בנקודות לטובת המנצח. כמובן שברקע להפסד מרחפת הפרישה מגמר המאסטרס בתחילת השבוע, והפציעות של השוויצרי.

למרות זאת, פדרר נשמע יחסית רגוע. "מהצד שלי, ככל שהתקדם המשחק, השתחררתי יותר ויותר", אמר השוויצרי, "אני מניח שהייתי צריך לחבוט 30 סרבים טובים, לשחק בצורה הגנתית יותר, לחשוב יותר במהירות. הוא עשה דברים נכון כדי להוביל, ולהגדיל את היתרון בתחילת המערכה השניה".

"אני חושב שדווקא אז, כשלא הייתי צריך לשחק בשביל הנקודות אלא רק כדי להיכנס למשחק, קיבלתי את מה שהייתי צריך. התחלתי לשחק בצורה רגועה יותר ולשחק טוב יותר. זה היה משחק ראוי, פשוט הוא היה טוב יותר ממני".

לאחר מכן התייחס לכאבי הגב שלו. "הרגשתי שלא שיחקתי או חבטתי כבר 5 ימים. אם יש לך בעיות גב, זה תמיד נמצא שם ואתה לומד לחיות עם זה", אמר פדרר, "לפעמים לא כואב לך בצורה חזקה, אבל זה פשוט יושב בראש שלך. כמו רוח רפאים כזו - היא נמצאת שם ואתה חייב להיזהר".

"הרגשתי בטוח בעצמי", אמר מונפיס, "הראיתי לו על המגרש מי טוב יותר היום. אני לא יודע אם הפציעה שלו השפיעה, אבל אם הוא עלה למגרש, אז זה בגלל שהוא חשב שהוא יכול לשחק ולנצח".