צפו בפדרר מוביל את שוויץ לזכיה היסטורית בגביע דייויס

הפנומן בן ה-33 הוסיף עוד פרק מפואר למורשת בלתי נשכחת. פדרר השאיר את ההפסד בשישי מאחוריו, כאשר הביס בצרפת את גאסקה (4:6, 2:6, 2:6) והבטיח לנבחרתו זכייה ראשונה בגביע: "אני מאושר, מודה לכל מי שעזר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.11.14 - 16:05
תחילת כתבה

רוג'ר פדרר עשה זאת. בגיל 33 הפנומן השווייצרי זכה בתואר היחיד שהיה חסר לו. פדרר הוביל היום (ראשון) את נבחרת שווייץ לזכייה היסטורית בגביע דייויס אחרי שהביס 0:3 (4:6, 2:6, 2:6) את רישארד גאסקה. 17 תארי גראנד סלאם, 82 זכיות בטורנירים שונים בסבב ה-ATP, פרסים כספיים בשווי של מעל ל-88 מיליון דולר ואפילו מדליות אולימפיות - ועכשיו גם גביע דייויס.

הניצחון אמש של פדרר ו-ואוורינקה במשחק הזוגות העלה את שווייץ ל-1:2 ובכך קיבל המדורג 2 בעולם הזדמנות לסגור עניין וכך גם קרה. פדרר גילה עליונות מוחלטת על פני גאסקה לכל אורך המשחק, כשהשיג שבירה במערכה הראשונה ושתי שבירות בכל אחת מהמערכות הבאות בדרך ל-4:6, 2:6, 2:6 בתוך שעה ו-52 דקות. גאסקה, שמדורג במקום ה-26, אמנם זכה לתמיכה מהאוהדים באיצטדיון בליל, אך זה לא הספיק לו כדי להימנע מהפסד מספר 13 ב-15 מפגשים מול השווייצרי.

"אני מאושר. שיחקתי 15 שנה במפעל הזה ומעולם לא הייתי כל כך קרוב. אני שמח שעשינו את זה", אמר פדרר בסיום, "נתתי את הכל, אני מודה לצוות המקצועי, שעזר לי להתכונן היטב למשחק הזה". פדרר גם הודה לחברו הקרוב, סטניסלאס ואוורינקה, שהניצחון שלו על טסונגה מנע מבוכה גדולה, לאור ההפסד שלו למונפיס: "הוא עשה סוף שבוע מדהים ונתן לי את ההזדמנות לזכות. התואר הזה הוא לא רק עבורי, אלא עבור שווייץ כולה. אני זכיתי כבר בתארים רבים, לא מרגיש שזה משהו שהייתי צריך לסמן עליו 'וי'".

שווייץ זכתה בגביע דייויס בפעם הראשונה בתולדותיה לאחר שניצחה בשמינית גמר הבית העליון 2:3 בחוץ את סרביה, 2:3 בבית את קזחסטן ו-2:3 בבית את איטליה. המאזן של פדרר ביחידים במשחקים אלה, כולל בגמר מול צרפת, עומד על 6 ניצחונות והפסד בודד.

מהלך המשחק
בניגוד למה שראינו בימים האחרונים, הפעם הקהל המקומי העניק תמיכה מרשימה לרישארד גאסקה. הצרפתי לקח את המשחקון הראשון וזכה לתשואות רמות, אך נשבר כבר לאחר מכן. פדרר שמר על ההגשות שלו והשתחרר מהלחץ לאחר שעלה ל-2:4. השווייצרי שמר על ההגשות בדרך ל-4:6 במערכה הראשונה בתוך 47 דקות. המערכה השניה הייתה קלה עוד יותר מבחינת המדורג 2 בעולם, ששבר כבר במשחקון הראשון. גאסקה ניסה לשבור בחזרה, אך כשל. פדרר השיג שבירה שלישית במשחק ושייט ל-2:6 במערכה ו-0:2 במשחק.

גאסקה פתח את המערכה השלישית עם אנרגיות חיוביות, לאחר ששמר פעמיים ברצף על ההגשות, אך במשחקון החמישי הוא נכנע ליכולת נהדרת של פדרר, שהשיג שבירה מכרעת ועלה ל-2:3. גאסקה פתח את המערכה השלישית עם אנרגיות חיוביות, לאחר ששמר פעמיים ברצף על ההגשות, אך במשחקון החמישי הוא נכנע ליכולת נהדרת של פדרר, שהשיג שבירה מכרעת ועלה ל-2:3. הנוק-אאוט הגיע במשחקון השביעי. הצרפתי סיפק משחקון הגשות מצוין, אבל גם זה לא הספיק. טעות אחת מיותרת שלו סידרה לשווייצרי יתרון 2:5, דבר שעבור פדרר הוא בגדר מתנה. הפנומן שמר על ההגשות, ניצח 2:6 במערכה, 0:3 במשחק והביא לשווייץ את התואר היוקרתי.