פדרר זכה בגביע דייויס: מקדיש את זה לחברים

הפנומן הניף את התואר היחידי שהיה חסר לו: "זו תחושה שלא ניתן לתאר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.14 - 10:11
תחילת כתבה

דניאל בראנדס, פדריקו דלבוניס וסרגיי סטאחובסקי - אלו רק חלק מהטניסאים האלמוניים אשר הצליחו להביך את רוג'ר פדרר במהלך 2013, שנה שבה היה נראה כי האגדה השווייצרית הגיע לקו הסיום. כעת, עם סיום עונת 2014 בענף, אפשר לומר בבטחון כי ההספדים היו מוקדמים, מוקדמים מאוד.

אחרי 17 תארי גראנד סלאם, עשרות גביעים נוספים בסבב ה-ATP ועשרות מיליוני דולרים בחשבון הבנק מטניס בלבד, לשחקן הטוב בכל הזמנים היה חסר דבר אחד - זכיה בגביע דייויס. אתמול (ראשון), גם על זה הפנומן בן ה-33 סימן V. המדורג 2 בעולם דרס את רישאר גאסקה הצרפתי, השלים 1:3 בגמר והביא לשווייץ זכיה היסטורית בדייויס.

לא פעם במהלך הקריירה התקשה פדרר לעצור את הדמעות, וגם הפעם אי אפשר היה לפספס את ההתרגשות על פניו של השווייצרי האגדי. "אני מאושר. שיחקתי 15 שנה במפעל הזה ומעולם לא הייתי כל כך קרוב. אני שמח שעשינו את זה", אמר פדרר, "נתתי את הכל, אני מודה לצוות המקצועי, שעזר לי להתכונן היטב למשחק הזה".

פדרר, כאמור, זכה בתואר הגדול היחידי שהיה חסר לו, אבל עדיין נשאר ג'נטלמן. "זכיתי כבר בהרבה תארים בקריירה, זה מוקדש לחברים שלי. אני כל כך שמח שהצלחנו להביא לכל האנשים במדינה רגע היסטורי", הבהיר הפנומן והוסיף: "סטאן ואוורינקה עשה סוף שבוע מדהים ונתן לי את ההזדמנות לזכות. התואר הזה הוא לא רק עבורי, אלא עבור שווייץ כולה. לא מרגיש שזה משהו שהייתי צריך לסמן עליו 'וי'".