סלע ופאר העפילו לחצי הגמר באליפות ישראל

הטניסאים הבכירים לא התקשו. וגם: שחקן עבר גבר על "שחקן העתיד"

לירון בכר  17.12.14 - 12:52
סלע, טייל לחצי הגמר (אלן שיבר)
סלע, טייל לחצי הגמר (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אליפות ישראל בטניס נכנסה הבוקר (רביעי) לשלבי ההכרעה. דודי סלע ושחר פאר, שני הטניסאים הבכירים של ישראל, העפילו בקלות לחצי הגמר, בעוד ש"שחקן העתיד" הודח על ידי שחקן עבר.

נפתח עם סלע. המדורג 99 בעולם, שמחפש זכיה חמישית בקריירה באליפות ישראל, הביס 1:6, 0:6 את אורן רזניק ועלה לשלב 4 האחרונים. לאור פציעתו של אמיר ויינטרוב, נראה כי סלע לא יזיע יותר מדי בדרך להנפת הגביע ביום שישי. בכל אופן, בר דקל, המדורג 2 באליפות, עלה לחצי הגמר 1:6, 6:3, 3:6 על דניאל צוקרמן. דקל ימתין למנצח בין בר בוצר לעידן לשם.

גם בטורניר הנשים, כידוע, יש פייבוריטית ברורה. פאר, המדורגת 117 בעולם, העפילה לחצי הגמר אחרי 5:7, 0:6 על שיר הורנונג. הטניסאית הבכירה, שמחפשת זכיה תשיעית בקריירה, תפגוש בשלב הבא את עפרי לנקרי. פיינליסטית אשתקד ניצחה ברבע הגמר 1:6, 1:6 את אסתר מסורי.

דניס חזניוק השלימה את תמונת חצאי הגמר אצל הנשים כשגברה על אלונה פושקרבסקי 6:2, 6:7, 3:6. חזניוק תפגוש בחצי הגמר את יוליה גלושקו, כשבחצי הגמר השני, כאמור, תפגשנה שחר פאר ועפרי לנקרי.

והיתה גם הפתעה גדולה, או בעצם תוצאה אשר מלמדת על מצבו העגום של הענף. גלעד ברמן, מאמן טניס במועדון מכבי צפון, ניצח 4:6, 5:7 את בן פתאל, מי שנחשב לאחד הכשרונות הגדולים בטניס הישראלי.

עידן לשם השלים את תמונת חצאי הגמר בגברים כשניצח את בר בוצר, שחקן נבחרת הדייויס של ישראל, 5:7, 6:4, 3:6. לשם המשיך בכושרו המצויין אחרי שזכה בחודש האחרון ב-3 טורניר נוער בינלאומיים. לעומת זאת בוצר, שהחל לעבוד לאחרונה עם שלמה צורף, ממשיך לאכזב.

חצאי הגמר בחמישי:
10:00: שחר פאר נגד עפרי לנקרי, כשמיד לאחר מכן דודי סלע מול גלעד ברמן. בהמשך, עידן לשם יתמודד מול בר דקל, והמשחק שינעל את היום: יוליה גלושקו מול דניס חזניוק.