ואוורינקה וג'וקוביץ' דהרו לחצי הגמר, גם סרינה עלתה

אוסטרליה: האלוף הביס 0:3 את נישיקור, המדורג 1 דרס את ראוניץ'. מקבילתו בנשים טיילה מול צ'יבולקובה, אחותה הפסידה ומנעה דרבי

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.15 - 12:43
לא ספר את ראוניץ' (gettyimages)
לא ספר את ראוניץ' (gettyimages)
תחילת כתבה

אומרים שאם יש משהו קשה יותר מאשר לזכות בתואר, הוא לשמור עליו. סטאן ואוורינקה עבד בשנה שעברה כמו חמור כדי להניף את הגביע באליפות אוסטרליה - עם ניצחונות בלתי נשכחים על ג'וקוביץ' ונדאל - ולטורניר של 2015 הוא התייצב כשהוא יודע שכולם רוצים לחטוף לו את הכתר מהראש. בינתיים הוא עומד בלחץ והחל מהבוקר (רביעי) הוא רחוק רק שני משחקים משחזור הישג השיא שלו בקריירה.

ואוורינקה (שווייץ, 4), שהולך ומשתפר ככל שהימים במלבורן חולפים, נתן הצגה מול קיי נישיקורי (יפן, 5) וטאטא אותו עם 3:6, 4:6, 6:7 (6) בדרך לחצי הגמר.

ואוורינקה בא חד. הוא הכניס 63 אחוזים מההגשות הראשונות שלו וזכה ב-83 אחוזים מהנקודות בסרב הראשון. 20 אייסים הוא הנחית על הראש של נישיקורי, שהצליח להשיג רק שבירה אחת, שנעלמה בתוך המשחק הדי חד צדדי הזה. במערכה השלישית היפני עוד סיפק מאבק אחרון על חייו, אבל בשובר השיוויון זה שוב היה רק ואוורינקה.

יריבו הבא של סטאן הוא אותו ג'וקוביץ', שזוכר את ההפסד בשנה שעברה ויבוא לנקום. הסרבי המדורג 1 בעולם נראה מצוין היום מול מילוש ראוניץ' (קנדה, 8), שעוד יגיע רחוק, אבל צריך כנראה לעבור עוד כברת דרך כדי להגיע לשם. נולה עשה לו בית ספר לטניס וניצח 6:7 (5:7), 4:6, 2:6. המערכה הראשונה עוד היתה צמודה, אבל שובר השיוויון הלך לצד המנוסה יותר ומשם זה רק הפך יותר חד צדדי. בשלוש מערות שלמות מילוש ראוניץ' לא השיג ולו אפשרות שבירה אחת, וככה אי אפשר לנצח.

נשים
אחרי שוונוס וויליאמס העפילה לרבע הגמר באליפות אוסטרליה הפתוחה, לראשונה מאז 2010, חובבי טניס רבים קיוו לראות דרבי מול סרינה בטורניר גראנד סלאם בפעם הראשונה מאז 2009. המדורגת 1 בעולם אכן עשתה את העבודה, אבל אחותה הגדולה כשלה במאני טיים. במקום דרבי לבית וויליאמס, נקבל מפגש בין השחקנית הטובה בעולם לבין זו ששואפת להיות בטופ בשנים הקרובות.

במשך שלוש שנים ברציפות לא עברה ונוס וויליאמס (ארה"ב, 18) את הסיבוב השלישי בטורניר גראנד סלאם, אבל השמש באוסטרליה האירה לה פנים. עד הלילה. מדיסון קיז (ארה"ב, 35) בת ה-20 לא התחשבה ברצנות של משפחת וויליאמס לראות דרבי - והעפילה לחצי גמר גראנד סלאם לראשונה בקריירה, כשהיא חובטת 24 ווינרים יותר מאשר יריבתה (34 לעומת 10).

ונוס הצליחה לחזור מפיגור מערכה (הפסידה 6:3 בראשונה, ניצחה 4:6 בשנייה) וכבר עלתה ליתרון 1:4 במערכה השלישית והמכרעת, אבל אז פשוט "נחנקה". קיז לקחה מרגע זה חמישה משחקונים ברציפות, סגרה 4:6 במערכה ו-1:2 במשחק כולו ועשתה היסטוריה פרטית. בחצי הגמר, כאמור, תצפה לקיז משוכה הרבה יותר גבוהה.

אחרי שוונוס הודחה על ידי בת ארצה, סרינה וויליאמס (ארה"ב, 1) עלתה עצבנית מאוד למגרש המרכזי - וירדה ממנו אחרי 65 דקות בלבד. המדורגת 1 בעולם, שחולמת על זכיה מספר 19 בתואר גראנד סלאם, דרסה 2:6, 2:6 את דומיניקה ציבולקובה (סלובקיה, 11) - תוך שהיא חובטת לא פחות מ-15 אייסים - ועלתה לחצי הגמר במלבורן בפעם השישית בקריירה. בכל חמש הפעמים הקודמות שהיא עשתה זאת - סרינה הלכה עד הסוף.