פאר בספק לפדרציה: "מצבי הפיזי לא מזהיר"

הטניסאית במסע"ת לפני בלגיה וקרואטיה. גלושקו: "יהיו משחקים קשים"

לירון בכר  29.01.15 - 16:37
תחילת כתבה

נבחרת הנשים של ישראל בטניס תתמודד בשבוע הבא בבודפשט בטורניר הבית האירופי הראשון של גביע הפדרציה. שחר פאר ויוליה גלושקו אולי רוצות לשחזר את הרגעים היפים מהעשור הקודם, כשהנבחרת שיחקה בבית העליון, אך נראה כי תקווה רק לרשום הופעה טובה ולהימנע מהידרדרות לבית השני באזור. הסגל של ישראל כולל מלבד פאר וגלושקו גם את קרן שלמה ואלונה פושקרבסקי.

החדשות המדאיגות מגיעות מכיוונה של פאר, שלא נמצאת במאה אחוזי כשירות. "מצבי לא מזהיר", אמרה הטניסאית, והסבירה: "היום ניסיתי לעלות על המגרש בפעם הראשונה וזה לא הרגיש לי טוב. הפיזיותרפיסט עושה את המקסימום כדי שאשחק, אבל אני עדיין לא יודעת אם אהיה כשירה".

יוליה גלושקו הוסיפה: "בבית הזה יש תמיד משחקים קשים, יש המון שחקניות טובות. אסור לשכוח שזה גביע הפדרציה וזו לא תחרות רגילה. מבחינה פיזית, אני אהיה בסדר, יש לי רק שריר תפוס בגב".

קפטן הנבחרת, עמוס מנסדורף, סיכם: "הבית הזה מאוד קשה, כי בשנתיים שקודמות לאולימפיאדה השחקניות הטובות, כמו ויקטוריה אזרנקה, צריכות להשתתף. זה הופך את הכל למאוד מעניין. בשביל לעלות לבית העליון, אנחנו צריכים לנצח נבחרות חזקות, כמו בלגיה וקרואטיה".

בטורניר משתתפות 15 נבחרות, כאשר רק שתיים מהן יעפילו לפלייאוף העלייה לבית העליון. הנבחרות חולקו לארבעה בתים, כשהראשונה מכל בית תעלה לפיינל פור - בו המנצחות יעלו לפלייאוף. הנבחרת שובצה לבית 4 הכולל גם את בלגיה, קרואטיה ולטביה. הבלגיות פייבוריטיות לעלות מהבית עם סגל בכיר הכולל את קירסטן פליפקנס, יאנינה ויקמאייר ואן סופי מסטאש. העולה מהבית הזה תפגוש בקרב על הפלייאוף את אחת מהנבחרות הבאות: סרביה, הונגריה ואוסטריה. הטניסאית המוכרת ביותר בטורניר, ויקטוריה אזארנקה, תנסה להוביל את בלארוס לבית העליון.