האלוף בחוץ: ג'וקוביץ' בגמר, 2:3 על ואוורינקה

המדורג 1 נקם בשווייצרי ויתמודד מול מארי. יזכה בתואר חמישי במלבורן?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.15 - 14:11
בדרך לתואר חמישי במבלורן? ג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
בדרך לתואר חמישי במבלורן? ג'וקוביץ' (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

בשנה שעברה, אחרי 4 שעות של טניס יוצא דופן, סטניסלאס ואוורינקה הדיח ברבע הגמר את אלוף אוסטרליה המכהן, נובאק ג'וקוביץ', והמשיך לזכיה היסטורית בטורניר גראנד סלאם. היום (שישי), בדיוק שנה אחרי, המדורג 1 בעולם גמל לשווייצרי (4 בעולם) עם 6:7, 6:3, 4:6, 6:4 0:6 אחרי משחק אדיר ועלה לגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה. יריבו ביום ראשון: אנדי מארי.

אחרי שרוג'ר פדרר ורפאל נדאל הודחו מוקדם יותר בטורניר, ג'וקוביץ' - עם כל הכבוד לוואוורינקה - הפך לפייבוריט הברור לזכות בתואר החשוב הראשון ב-2015. הסרבי המצוין אמנם לא היה בשיאו בחצי הגמר (שמט מערכות ראשונות באליפות וביצע 49 טעויות בלתי מחויבות), אבל ידע להתעלות במאני טיים, ועם מערכה חמישית מוחצת העלה את מאזנו מול ואוורינקה ל-3:17.

יכול מאוד להיות, אגב, שהקרב בין השניים הללו עומד להיות ה"פנים" של הענף בשנים הקרובות. פדרר ונדאל כבר נמצאים מעט מעבר לשיאם, ואילו ג'וקוביץ' (בן 27) נראה נהדר ו-ואוורינקה (29) רק משתבח עם השנים. זו היתה שנה שלישית ברציפות שהשניים משחקים חמש מערכות באליפות אוסטרליה הפתוחה, והפעם, כאמור, ידו של "נולה" היתה על העליונה.

כעת, נובאק ג'וקוביץ' רחוק ניצחון בודד מזכיה חמישית בקריירה בגראנד סלאם הראשון של העונה. אם יעשה זאת, הוא יהפוך לשיאן הזכיות בטורניר היוקרתי בעידן הפתוח (לרוג'ר פדרר ואנדרה אגאסי יש 4 זכיות כל אחד. לרוי אמרסון יש שש זכיות, אך האחרונה היתה ב-1967). אנדי מארי, לעומת זאת, יחפש להניף לראשונה בחייו את הגביע במלבורן, אחרי שהפסיד בשלושה גמרים (פעמיים לג'וקוביץ' ופעם אחת לפדרר). יום ראשון, 10:30 בבוקר. אל תחמיצו.