פדרציה: ישראל פתחה עם הפסד 3:0 לקרואטיה

גלושקו וקרן שלמה נכנעו ביחידות. 0:2 קל ליריבה בזוגות. מחר: מפגש מול בלגיה החזקה. צפו בתקצירים

לירון בכר
לירון בכר  04.02.15 - 22:08
תחילת כתבה

אכזבה לנבחרת ישראל בפתיחת משחקיה במסגרת הבית האירופי/אפריקני מספר 1 של גביע הפדרציה. ללא שחר פאר הפצועה, הנבחרת התקשתה היום (רביעי) והפסידה 3:0 לקרואטיה. יוליה גלושקו וקרן שלמה הפסידו במשחקי היחידות. בהמשך הקרואטיות טיילו גם במשחק הזוגות בו ייצגו את ישראל קרן שלמה ואלונה פושקרבסקי.

מי שפתחה את ההופעה עבור ישראל היא קרן שלמה המדורגת במקום ה-1100 בעולם. שלמה התקשתה מאוד להתמודד מול איכות של אניה קוניוך (99) ונכנעה תוך 49 דקות בלבד - 6:3, 6:0. שלמה דווקא החלה את המשחק בצורה סבירה כשפיגרה "רק" 3:2 בסט הראשון אך בהמשך נחלשה. את המערכה שניה ניצחה קוניוך בתוך 17 דקות בלבד.

"הקרואטית שיחקה ברמה מאוד גבוהה. המערכה הראשונה עוד היתה שקולה אבל אחר כך פחות", סיפרה שלמה בסיום, "היתה התרגשות גדולה. גאווה לייצג את המדינה, אני מקווה להשתפר בהמשך כי יש לנו עוד כמה משחקים".

בהמשך יוליה גלושקו (153) היתה קרובה לאזן את ההתמודדות אך לאחר משחק מותח ורווי בטעויות נכנעה 6:1, 6:7, 7:5 לדונה וקיץ' (85). הישראלית פתחה רע מאוד ונשברה 3 פעמים במערכה הראשונה. הסט השני היה הפכפך במיוחד ולמרות 3 נקודות מערכה במצב של 4:5 לזכות גלושקו הגיע לשובר שיוויון אותה ניצחה לבסוף הישראלית. שתי הטנסיאיות הרבו לטעות במערכה האחרונה והעניקו ליריבה שלל אפשרויות שבירה. בסופו של דבר וקיץ' הצליחה לעמוד בלחץ, כשטעות לא מחוייבת של גלושקו איפשרה לה לנצח 5:7 ו-1:2 במשחק כולו.

 הקפטן עמוס מנסדורף החליט לא להעלות למשחק הזוגות את גולשקו, ובהיעדרה שלמה ופושקרבסקי התקשו מאוד בדרך למשחק חד צדדי לחלוטין. הצמד הקרואטי שכלל את קוניוך ודריה יוראק הציג עליונות מוחלטת וניצח 0:6, 0:6 בדרך לפתיחה חלומית עבור הבלקניות.

מחר תפגוש ישראל את בלגיה (כרגע ביתרון 0:2 על לטביה), שלפחות על הנייר נחשבת ליריבה חזקה אפילו יותר מקרואטיה. הסגל הבלגי כולל את קירסטן פליפקינס (59) ויאנינה וויקמאייר (66) - פייבוריטיות ברורות גם נגד ישראל.