גביע הפדרציה: ישראל ניצחה 1:2 את לטביה

אחרי ההפסדים לקרואטיה ובלגיה, שחר פאר ויוליה גלושקו שמרו על מקומה של הנבחרת בבית האירופי אפריקני הבכיר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.15 - 19:50
גלושקו. הנבחרת שרדה (צילום: ניר קידר, איגוד הטניס)
גלושקו. הנבחרת שרדה (צילום: ניר קידר, איגוד הטניס)
תחילת כתבה

אחרי שני הפסדים לקרואטיה ובלגיה, נבחרת הפדרציה של ישראל סוף סוף מחייכת. הערב, (שישי) הנבחרת ניצחה 1:2 את לטביה והבטיחה את הישארותה בבית האירופי-אפריקני העליון. בנבחרת ידעו שהפסד והיא תאלץ להתמודד במשחקי הישרדות מול הרביעית בבית המקביל, אבל הן הצליחו לעמוד במשימה וסיימו במקום השלישי.

ישראל נכנעה, כזכור, 3:0 לקרואטיה ובלגיה במפגשים חד צדדים ביומיים הראשונים. גם חזרתה של שחר פאר לא עזרה ביום הקודם, אך הפעם היה מדובר בסיפור אחר לגמרי והמחבט מספר 1 לא התאמצה יותר מדי, אחרי שיוליה גלושקו עשתה את העבודה במשחק היחידים הראשון. אלונה פושקרבסקי וקרן שלמה אמנם הפסידו 2:1 במפגש הזוגות, אך הוא היה לפרוטוקול בלבד.

שחר פאר - דיאנה מרצ'נקביצ'ה 1:6, 1:6
פאר בסיום דיברה על כך שהיא לא הרגישה שהיא שיחקה טניס טוב, אבל במקרה הזה, היא לא הייתה צריכה יותר מדי מול המדורגת 262 בעולם. כבר מהפתיחה, פאר הייתה בכמה רמות מעל יריבתה הלטבית, שלא מצאה תשובה למחבט מספר 1 של הנבחרת ולא הצליחה לשבור אותה פעם אחת לאורך המשחק.

יוליה גלושקו - ילנה אוסטפנקו 5:7, 3:6
המחבט מספר 2 (153) העלתה את ישראל ליתרון 0:1 לאחר שגברה על אוספטנקו בת ה-17 שמדורגת במקום ה-266 בעולם. מדובר למעשה בניצחון הראשון שמשיגה הנבחרת לאחר 6 הפסדים ביומיים האחרונים. במערכה הראשונה, הלטבית הצעירה עוד שמרה על הקצב של גלושקו, אך המערכה השניה הייתה סיפור אחר לחלוטין והישראלית סגרה עניין בתוך פחות משעה.

"אני חושב ששיחקתי טוב ביומיים הקודמים, למרות ההפסדים. הייתי טובה בהגשות. נכון שזה נורא מבאס שהפסדנו, אבל המשחקים לא היו רעים. עכשיו זה התחבר, ואני שמחה שניצחתי", סיכמה גלושקו את הופעתה.