ארליך לא ישחק בדייויס. החשש: קרע במניסקוס

הישראלי נפגע כבר ברבע גמר הזוגות בווימבלדון, החמיר את הפציעה ויזדקק לניתוח. תקופת ההחלמה הצפויה: 4 עד 6 שבועות

לירון בכר  09.07.15 - 23:16
תחילת כתבה

הדרך המופלאה של יוני ארליך בווימבלדון 2015 באה עם מחיר כבד. הטניסאי הישראלי סיים את הטורניר עם פציעה בברך, כאשר החשש הוא מקרע במניסקוס. ארליך יזדקק ככל הנראה לניתוח, שזמן ההחלמה הדרוש אחריו נע בין 4 ל-6 שבועות. המשמעות המיידית: שחקן הזוגות הכיר של נבחרת ישראל לא יוכל לשחק בסוף השבוע הבא מול סלובניה בגביע דייויס.

ארליך, שהפסיד היום (חמישי) יחד עם בן זוגו פיליפ פצ'נר בחצי גמר הזוגות, נחבש במהלך המשחק מול ג'יימי מארי (בריטניה) וג'ון פירס (אוסטרליה) ונראה מוגבל בתנועה. אלא שלאתר ערוץ הספורט נודע כי מקור הפציעה הוא בשלב מוקדם יותר - ברבע הגמר בווימבלדון. ארליך ספג את הכאב והמשיך הלאה, לפני שהחמיר את הפציעה באחד האימונים לקראת חצי הגמר.

ארליך ידע שמדובר כנראה בפציעה לא פשוטה והצוות הרפואי שבדק אותו אף המליץ לו לוותר על חצי הגמר, אך הישראלי החליט שעל המעמד המכובד על הדשא באול אינגלנד קלאב - ככל הנראה בפעם האחרונה בקריירה שלו - הוא לא מוותר. יוני עלה לשחק וכעת ייאלץ לטפל ארוכות בברך הפגועה.

"נפצעתי במשחק הקודם, אתמול הפציעה החמירה והקשתה עליי מאוד במשחק היום, כפי שכולם ראו", אמר ארליך בשיחה עם אתר ערוץ הספורט, "אגיע ארצה וביום ראשון הצוות הרפואי של הנבחרת יערוך מספר בדיקות על מנת להעריך את חומרת הפציעה".

בנבחרת בנו כמובן על הניסיון של ארליך במשחקי הזוגות בגביע דייויס. אחרי פרישתו של אנדי רם, ארליך נותר הצלע האחרונה בצמד אנדיוני, שהיה נקודה בטוחה עבור ישראל במפעל. כעת יצטרך הקפטן אייל רן לזמן שחקן במקום ארליך, למצוא אלטרנטיבה למשחק הזוגות ולשלוח למערכה בשבת שניים מחברי הסגל שלו - דודי סלע, אמיר ויינטרוב ובר בוצר.