הפתעה: אולגה פרידמן זכתה באליפות ישראל

2:6, 2:6 לאוקראינית בת ה-17 על יוליה גלושקו שזכתה בטורניר הזוגות עם אחותה, לינה

לירון בכר  19.12.15 - 12:11
אלופת ישראל: פרידמן (צילום: איגוד הטניס)
אלופת ישראל: פרידמן (צילום: איגוד הטניס)
תחילת כתבה

רק לפני חודשיים היא חגגה את יום הולדתה ה-17, והיום (שבת), אולגה פרידמן (אוקראינה, 276 בעולם) סידרה לעצמה מתנה מיוחדת מאוד. הטניסאית הצעירה הוכתרה לאלופת ישראל, כשניצחה 2:6, 2:6 את יוליה גלושקו (126 בעולם) בתוך 50 דקות בגמר שנערך ברמת השרון. הטניסאית הבכירה של ישראל הופתעה ואיבדה את הכתר אחרי שנתיים.

פרידמן פתחה את המשחק בסערה והשאירה את גלושקו חסרת תשובות. בת ה-17 רצה ל-0:2 במערכה הראשונה, אך האלופה היוצאת התעשתה. במצב של 2:3 לטובתה, האוקראינית שוב פתחה מבערים וסגרה סיפור בדרך לניצחון במערכה הראשונה. המערכה השניה נפתחה בקו דומה, כשהטניסאית הבכירה לקחה את ההובלה בפתיחתה, אבל יריבתה הצעירה דהרה ל-1:5, ומשם השלימה את ההישג הגדול שלה.

"אני מאוד גאה, זה יום מיוחד עבורי", סיפרה פרידמן בסיום, "הייתי מופתעת מהיכולת של גלושקו, ציפיתי לקרב יותר קשה". בשל הדירוג העולמי שלה, אלופת ישראל החדשה לא תוכל להתחרות במוקדמות אליפות אוסטרליה, אך היא מכוונת לשפר עמדות: "המטרה שלי ב-2016 היא להיכנס למאיה הראשונה בעולם ולהגיע למוקדמות הרולאן גארוס".

כשנשאלה האם היא מעוניינת לייצג את ישראל, ענתה פרידמן בת ה-17: "אני מאוד רוצה, אבל זו החלטה של ההורים שלי". אביה של האלופה הטריה הוא ישראלי, מאמן הכושר שלה הוא רונן בגה, מנהלה הוא אלון חקשורי והיא בת הזוג של הטניסאי, בן פתאל.

בטורניר הזוגות זכתה יוליה גלושקו עם אחותה, לינה. הן ניצחו 2:6, 7:6 (6) ו-9:11 את יעל בקמן ואלונה פושקרבסקי אחרי שחזרו מפיגור 8:2 ו-9:5, והצילו 4 נקודות. משחק.

אליפות ישראל תינעל מחר (ראשון) עם גמר הגברים (17:00) בין דודי סלע לאמיר ויינטרוב. לאחר מכן, יתקיים גמר הזוגות בו יתמודדו אנדי רם ויוני ארליך מול ויינטרוב וסלע.