מתחילים בשישי: הונגריה מול ישראל בגביע דייויס

דודי סלע, אמיר ויינטרוב ויוני ארליך ינסו לנצח על משטח החימר בבודפשט. ארליך: "אנחנו פייבוריטים"

לירון בכר, הונגריה  03.03.16 - 11:06
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תפתח מחר (שישי) את המסע הארוך לעבר הבית העליון של גביע דייויס, שיתחיל עם התמודדות בבודפשט מול ההונגרים במסגרת הבית האירופי-אפריקאי. דודי סלע, אמיר ויינטרוב, יוני ארליך ועידן לשם ינסו להכניע את הנבחרת, שעל הנייר נחותה יותר, כדי לקבל הזדמנות לחזור לבמה המרכזית של המפעל.

  • מחר החל מ-14:00 ב-SPORT5: הוגריה מול ישראל בגביע דייויס

עוד לפני הסרב הראשון, שתי הנבחרות נפגשו אתמול לערב הגאלה המסורתי. מצוידים בחליפות והרבה חיוכים, שחקני ישראל והונגריה נהנו מערב מגבש, ואז התפנו להתאמן על משטח החימר כדי להתרגל אליו במידת האפשר עד למשחק היחידים הראשון מחר בצהריים (14:00 שעון ישראל). בשבת ייערך משחק הזוגות וביום ראשון שני משחקי היחידים הנוספים.

בכל הנוגע לדירוג עולמי, לנבחרת ישראל יש יתרון בולט על פני ההונגרים, שנהנים מצד שני מיתרון ביתיות. דודי סלע הוא המחבט מספר 1 של ישראל והוא מדורג במקום ה-89 בעולם. ויינטרוב הרבה אחריו במקום ה-197 ועידן לשם מדורג 566 בעולם. יוני ארליך, שיתייצב כרגיל כדי להעניק לישראל את הנקודה בזוגות - הפעם בלי שותפו ההיסטורי אנדי רם - מדורג 49 בעולם בזוגות.

המדורג הבכיר של ההונגרים הוא מרטון פושוביץ' (203), כאשר המחבט מספר 2 הוא פיטר נאגי (612 בעולם). שני החברים הנוספים בנבחרת - גאבור בורסוס (809 ביחידים, 630 בזוגות) ולבנטה גודרי (1027 בזוגות). סלע יפתח מול נאגי, כשויינטרוב יתמודד מול פוקסביץ', ארליך ולשם ישחקו מול פוקסביץ' וגודרי.

"בכמה משחקים האחרונים פתחתי ראשון, אני מקווה שאנצח וזה יתן לאמיר ביטחון במשחק שלו", אמר סלע, "בגביע דיוויס יש תמיד הפתעות ושחקנים שמדורגים נמוך יכולים תמיד להפתיע, אנחנו מגיעים דרוכים כדי לנצח". יוני ארליך הוסיף: "מאוד מתרגש מהמפגש, בשנה שעברה לא שיחקתי בגלל מחלה ובגלל פציעה וזה תמיד מרגש לחזור לשחק כל כך הרבה זמן בנבחרת. אנחנו פייבוריטים וצריכים להרגיש בטחון עם זה ולא להילחץ מזה".

הקפטן, אייל רן: "המשטח שאנחנו משחקים עליו דורש הרבה סבלנות וזה כמובן לא המשטח האהוב על השחקנים שלנו, אבל מצד שני שיחקנו הרבה על המשטח הזה וניצחנו בו את סלובניה. לאמיר היו הרבה נצחונות בטורנירי הפיוצ׳רים, לדודי היתה תוצאה מצויינת באליפות אוסטרליה, יוני מגיע בכושר טוב ועם הרבה מוטיבציה וגם עידן נתן לנו בדיוק מה שרצינו והיה יריב אימונים טוב וזה דחף את כולם".