תים הפתיע את פדרר וזכה באינדיאן וולס

צפו: תואר מאסטרס ראשון לאוסטרי. נשים: אנדרסקו ניצחה את קרבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.19 - 08:53
תחילת כתבה

טורניר האינדיאן וולס ננעל הלילה (בין ראשון לשני) עם הפתעה גדולה - דומיניק תים ניצח בגמר את רוג'ר פדרר וחגג זכייה ראשונה בקריירה בתואר מאסטרס, התואר הכי יוקרתי בו זכה בקריירה. האוסטרי חזר מפיגור מערכה (6:3), הגיב עם 3:6 משלו וקינח ב-5:7 בסט המכריע בדרך לניצחון מרשים.

תים בן ה-25 שמנע מהשווייצרי זכייה שישית בתואר, הפך לאוסטרי הראשון מאז 1997 שזוכה במאסטרס וצפוי לעלות למקום הרביעי בדירוג העולמי. "יש לך 88 תארים יותר ממני, זה תענוג להתחרות מולך ולשחק נגד אחת האגדות הגדולות של הטניס בכל הזמנים", אמר בסיום תים לפדרר.

בגיל 37, פדרר הפסיד בפעם השנייה ברציפות במשחק הגמר, לאחר הדרמה מול חואן מרטין דל פטרו בשנה שעברה: "אני לא מאוכזב יותר מדי. שיחקתי מול מישהו שהיה טוב ממני וזה מה שמשנה. הייתי במצבים האלה הרבה פעמים. אני יכול להיות גאה בעצמי".

אצל הנשים, ביאנקה אנדרסקו בת ה-18 גברה על אנג'ליק קרבר בזכות 4:6, 6:3, 4:6. הקנדית הצעירה שהתחילה את העונה מחוץ ל-150 הראשונות בעולם, השיגה את התואר הראשון שלה ותקפוץ למקום ה-24 בדירוג. "אני מרגישה כמו סינדרלה", אמרה בסיום: "שמי יתנוסס כאן לצד כל כך הרבה אלופות. זה בלתי ייאמן".