הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיריוס נטש את טורניר רומא אחרי שזרק כיסא

צפו: האוסטרלי סרב לקבל עונש. פדרר נדאל ודיוקוביץ' עלו לרבע הגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.19 - 17:40

לא מפסיק לייצר שערוריות. ניק קיריוס נטש היום (חמישי) את טורניר רומא באמצע משחק בסיבוב השני מול קאספר רוד הנורבגי. האוסטרלי, שידוע בפתילו הקצר, קיבל עונש של משחקון במצב של 1:1 במערכה השלישית. בתגובה, קיריוס זרק כיסא לעבר המגרש, ארז את חפציו, לחץ את ידי השופט והיריב ויצא מהמשחק.

המדורג ה-34 בעולם, אף פעם לא חשש להגיד מה הוא חושב, ובפודקאסט בו התארח אמש, סיפק כמה ציטוטים מעניינים על חבריו לסבב. "אני מרגיש שלג'וקוביץ' יש אובססיה לכך שאנשים יאהבו אותו. הוא רוצה להיות כמו פדרר. אני לא סובל אותו ואת החגיגות המוגזמות שלו בסוף המשחק". אמר קיריוס על הסרבי, "הוא אלוף, אחד השחקנים הטובים אי פעם ואני חושב שיעבור את פדרר במספר גראנד סלאמים. אך לא חשוב כמה תארים הוא ישיג, הוא אף פעם לא יהיה הגדול מכולם, פשוט בגלל שהוא שיחק נגדי פעמיים והפסיד, ואם אתה לא יכול לנצח אותי, אתה לא יכול להיות הגדול מכולם. אם אנצח אותו פעם הבאה, אחגוג מולו כמו שהוא חוגג".

לאוסטרלי הייתה גם בטן מלאה על המדורג שני, רפאל נדאל, שלדעתו הוא לא יודע להפסיד בכבוד ושדודו, טוני, הוא "אידיוט".

במקביל למשחקו של קיריוס, התקיימו משחקיהם של רוג'ר פדרר, רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' בטורניר החימר היוקרתי, ושלושתם עלו די בקלות לרבע הגמר. השוויצרי גבר על ז'ואו סוזה הפורטוגלי 4:6, 3:6 בדרך לסיבוב השלישי, בעוד השור ממאיורקה, שזכה בתואר בשנה שעברה, הביס את ג'רמי שארדי הצרפתי 0:6, 1:6.

לשניים לא היה יותר מידי זמן לנוח, שכן הם שיחקו את משחקי הסיבוב השלישי בהמשך היום בעקבות הגשם, שמנע מהם לשחק אמש (רביעי). השוויצרי פגש את המדורג 13 בעולם, בורנה צ'וריץ', והציל שתי נקודות שבירה בדרך לניצחון 6:2, 4:6 6:7 (7-9). פדרר, שמשחק בטורניר החל משנת 2016, יפגוש בשלב רבע הגמר את סטפאנוס ציציפאס (מדורג שמיני).

נדאל, שינסה להשיג את התואר התשיעי שלו בתחרות האיטלקית, גבר בקלילות על הגיאורגי ניקולוז בסילשווילי 0:6, 1:6 במשחק שארך שעה אחת בלבד. נדאל יפגוש את פרננדו ורדסקו ברבע הגמר. המדורג ראשון בעולם, נובאק דיוקוביץ', שניצח 1:6, 3:6 את דניס שפובלוב הקנדי, פגש את פיליפ קולשרייבר בסיבוב השלישי וגם הוא לא התקשה וניצח 3:6, 0:6. הסרבי יפגוש את אותו קספר רוד שעלה אוטומטית אחרי הפרישה של קיריוס.