חזניוק זכתה בטורניר אודיבוס בפורטוגל

גברה בשלוש מערכות על פריזאס דיאז נוריה. סלע הפסיד בגמר גוואנגז'ו. עוליאל זכה בתחרות בהרקליון

לירון בכר  19.05.19 - 17:21
(getty)
(getty)

תגיות: טניס

תחילת כתבה

הטניסאים הבכירים של ישראל השתתפו היום (ראשון) בשלושה גמרים שונים של טורנירים ברחבי העולם. במוקד, דניז חזניוק, המדורגת 257 בעולם, זכתה בטורניר אודיבוס בפורטוגל אחרי ניצחון 1:6, 6:2, 1:6 בגמר על פריזאס דיאז נוריה. היא השיגה פרס כספי בסכום של 2,600 יורו.

הטניסאית בת ה-24 מעולם לא הצליחה לעלות מעל המקום ה-200 בעולם, ואף עדיין לא הצליחה לייצר מוניטין בסבב הבכיר של טניס הנשים (WTA). אולם, הזכייה הזאת עשויה להיות הדחיפה לה היא זקוקה כדי לעשות צעד נוסף לעבר טורנירים גדולים יותר.

חזניוק אמרה לערוץ הספורט: ״מאוד מקווה שהניצחון יעזור לביטחון שלי שירד בתקופה האחרונה מכמות הפציעות. שמחה להיות במקום הזה ויודעת שגם מגיע לי. ממשיכה לעבוד קשה ומקווה לתוצאה טובה גם בעיר הבירה שלי ירושלים. בהזדמנות זו מזמינה את כולם לבוא ולהנות מרמה בינלאומית בטניס במרכז הטניס ירושלים השבוע. השחקנים הישראלים זקוקים לתמיכה שלכם״.

 

כמו כן, דודי סלע הפסיד בגמר טורניר גוואנגז'ו שבקוריאה ופיספס הזדמנות להניף תואר צ'לנג'ר מספר 23 בקריירה שלו.

המחבט הבכיר של ישראל, שמדורג במקום ה-240 בעולם, נכנע לג'ייסון ג'ונג מטייוואן שניצב במקום ה-129 בדירוג ה-ATP. ג'ונג הצליח לשבור את ההגשות של סלע שלוש פעמים במהלך המשחק וניצח 4:6, 2:6 בתוך 68 דקות בלבד של טניס. הישראלי יחזור השבוע לארץ וישתתף בטורניר וולבו שיתקיים בירושלים (משחק הגמר יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט).

בניגוד לסלע, חדשות טובות הגיעו היום מכיוונו של ישי עוליאל. הטניסאי המוכשר, בן 19 בלבד, זכה בטורניר הרקליון ביוון (סך פרסים של 15 אלף דולרים) אחרי שניצח בגמר את לוייד גלאספול מבריטניה עם 3:6, 4:6. כמו סלע, גם עוליאל ייקח חלק בטורניר וולבו בעיר הבירה. בנשים, דניס חזניוק תשחק מאוחר יותר היום בגמר טורניר אודיבוס בפורטוגל מול דיאס מריה מספרד.