עוד לפני הדחיה: ג'וקוביץ' נטש את האצטדיון

בגלל הגשם ובמצב של 1:1, חצי הגמר נגד תים נדחה לשבת

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.19 - 21:21
(getty, Thomas SAMSON)
(getty, Thomas SAMSON)
תחילת כתבה

מזג האוויר דחה את ההכרעה. אחרי סופות החול והרוחות החזקות שהפריעו בחצי הגמר הראשון, בסיומו עלה רפאל נדאל לגמר בפעם השלישית ברציפות עם הניצחון המהיר מול רוג'ר פדרר, היום המשיך עם חצי הגמר השני בין נובאק ג'וקוביץ' לדומיניק תים, שנדחה באמצע הקרב למחר (שבת) בעקבות הגשמים. תמונת הגמרים בגראנד סלאם הצרפתי לא תושלם היום.

למעשה, לפי צוותי הטלוויזיה שהיו במקום, ג'וקוביץ' עזב את האצטדיון עוד לפני דחייתו הרשמית של המשחק. "קולגה אמריקאי שלי ראה את נובאק נכנס לרכב ועוזב את המקום עוד לפני שהמשחק הופסק", אמר השדר ג'ים קורייר. "השחקנים הם הראשונים לדעת אז אני לא אומר שהוא ניצל את הכוח שלו כמדורג ראשון בעולם, כי זו לא החלטה שלו. יהיה מסקרן לראות מה יגידו, כי זה בלתי נמנע. אין מצב שהוא לא יכבד את הטורניר ויעזוב לפני שהוא ידע שהוא יכול".

הדחייה עשויה לעזור לג'וקוביץ', שנקלע לפיגור במהלך המערכה השלישית. האוסטרי עלה ל-0:1 עם 2:6 די קליל, אך הסרבי האימתני הצליח להתעלות בסט השני בדרך ל-3:6 ו-1:1. בהמשך, תים שבר את יריבו ועלה ליתרון 1:3, אך הגשם גרם להפסקת ההתמודדות, ולאחר כחצי שעה נקבע כי היא לא תחודש הערב.

הסרבי המדורג הבכיר בעולם העפיל לגמר של הטורניר ארבע פעמים בקריירה, אך זכה רק פעם אחת, בהופעה האחרונה שלו שם ב-2016. מנגד, המדורג 4 בעולם מאוסטריה הגיע לגמר פעם אחת בלבד, וזה קרה בשנה שעברה, אז הפסיד לאלוף המכהן, נדאל. הוא ינסה כמובן לשחזר את ההעפלה למעמד הזה מול אותו יריב, אולם הפעם הוא מקבל מכשול קשה ביותר דמות הטניסאי שמחזיק כעת בכל תארי הגראנד סלאם מהשנה האחרונה פרט לזה שבצרפת.

שני הטניסאים נפגשו בעבר 8 פעמים, והמאזן עומד על 2:6 לג'וקוביץ'. ברולאן גארוס הם התמודדו אחד נגד השני פעמיים, כאשר בחצי הגמר של 2016 הסרבי ניצח, בעוד שברבע הגמר שנה לאחר מכן האוסטרי סיים עם היד על העליונה. הם מעולם לא משכו משחק מעבר לשלוש מערכות.

מהלך המשחק
מערכה ראשונה:
שני המשחקונים הראשונים הסתיימו די במהרה כאשר כל אחד מהמתמודדים שומר על ההגשות שלו, 1:1. מיד אחר כך תים הצליח לשבור את יריבו, ובהזדמנות הראשונה שקיבל עלה ל-2:1. האוסטרי השלים את השבירה ועלה ל-3:1. בהמשך שני הטניסאים שמרו על ההגשות, ולאחר מכן תים שוב שבר בדרך ל-5:2 עם ארבע נקודות מהירות. במשחקון שלאחר מכן הוא גם כן ניצח על ה-0, ובכך סגר 0:1 במערכות עם 6:2.

מערכה שנייה: אחרי שני משחקונים מהירים בלי הפתעות (1:1), תים כמעט הצליח לשבור את המדורג הבכיר פעם נוספת, אך פספס שתי הזדמנויות והפסיד את המשחקון, 1:2. עוד שני משחקונים על ה-0 הובילו לשמירה על הסטטוס-קוו במערכה, 2:3, ובשלב הזה ההתמודדות הופסקה בעקבות הגשם.

תים השווה פעם נוספת, 3:3. אולם, מכאן ואילך ג'וקוביץ' השתלט על העניינים בסט השני. הסרבי שמר על ההגשות שלו, ואז שבר בניסיון הראשון שלו בהתמודדות כולה בדרך ל-3:5. בסופו של דבר, תוך פחות מ-40 דקות של משחק (לא כולל העצירה בעקבות הגשם), נולה השווה את הקרב עם 3:6 ו-1:1 בכללי.

מערכה שלישית: תים ניסה להשכיח את הנפילת מתח מסיום המערכה הקודמת, ועלה ל-0:1 מהר מאד. בהמשך הוא כמעט שבר את המתמודד הבכיר ממנו בדירוג, אך איבד את ההזדמנות, וג'וקוביץ' השווה ל-1:1. כשקיבל עוד אפשרות לשבור, הפעם האוסטרי לא מעד, ובכך עלה ליתרון 1:3. כאן שוב המשחק הופסק בעקבות הגשם, הפעם לפרק זמן ממושך יותר, וכאמור, מאוחר יותר הוחלט לדחות את המשחק למחר.