רולאן גארוס: תים הדיח את ג'וקוביץ' והעפיל לגמר

לאחר הפסקות הגשם הרבות ולמעלה מ-4 שעות של משחק מרתק על החימר, האוסטרי השיג 2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 5:7 על המדורג 1 בעולם ועלה לגמר שני ברציפות מול רפאל נדאל

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.19 - 17:04

תגיות: רולאן גארוס

תחילת כתבה

לפני 24 שעות הביס רפאל נדאל את רוג'ר פדרר ומאז מחכה הספרדי ליריבו בגמר הרולאן גארוס. במשחק שהחל אמש ונעצר מספר פעמים בעקבות הפסקות גשם, גבר היום (שבת) דומיניק תים על נובאק ג'וקוביץ' בחמש מערכות (2:6, 6:3, 5:7, 7:5, 5:7) והעפיל בפעם השנייה ברציפות לגמר בצרפת.

האוסטרי (4 בעולם) קטע את רצף 26 הניצחונות הרצופים של הסרבי בגראנד סלאם (מחזיק בשלושת הטורנירים הנוספים) והשלים את המשימה לאחר למעלה מ-4 שעות מותחות על משטח בחימר. כבר אתמול נדמה היה שתים בדרכו לגמר, אך מזג האוויר עצר את המומנטום והציל את המדורג 1. גם הפעם הגשם קטע לא פעם את המשחק השוטף של האוסטרי, אך בסופו של דבר תים ידע להתעלות וגם קאמבק מאוחר של נולה לא הספיק.

בשנה שעברה, תים עלה לראשונה לגמר והפסיד למלך החימר הבלתי מעורער, שיחפש זכייה שלישית ברציפות ברולאן גארוס ו-12 במספר. האוסטרי מבחינתו ינסה להדהים את השור הספרדי, במטרה לזכות בגראנד סלאם ראשון שלו בקריירה. 

מהלך המשחק
מערכה ראשונה: שני המשחקונים הראשונים הסתיימו די במהרה כאשר כל אחד מהמתמודדים שומר על ההגשות שלו, 1:1. מיד אחר כך תים הצליח לשבור את יריבו, ובהזדמנות הראשונה שקיבל עלה ל-2:1. האוסטרי השלים את השבירה ועלה ל-3:1. בהמשך שני הטניסאים שמרו על ההגשות, ולאחר מכן תים שוב שבר בדרך ל-5:2 עם ארבע נקודות מהירות. במשחקון שלאחר מכן הוא גם כן ניצח על ה-0, ובכך סגר 0:1 במערכות עם 6:2.

מערכה שנייה: אחרי שני משחקונים מהירים בלי הפתעות (1:1), תים כמעט הצליח לשבור את המדורג הבכיר פעם נוספת, אך פספס שתי הזדמנויות והפסיד את המשחקון, 1:2. עוד שני משחקונים על ה-0 הובילו לשמירה על הסטטוס-קוו במערכה, 2:3, ובשלב הזה ההתמודדות הופסקה בעקבות הגשם.

תים השווה פעם נוספת, 3:3. אולם, מכאן ואילך ג'וקוביץ' השתלט על העניינים בסט השני. הסרבי שמר על ההגשות שלו, ואז שבר בניסיון הראשון שלו בהתמודדות כולה בדרך ל-3:5. בסופו של דבר, תוך פחות מ-40 דקות של משחק (לא כולל העצירה בעקבות הגשם), נולה השווה את הקרב עם 3:6 ו-1:1 בכללי.

מערכה שלישית: תים ניסה להשכיח את הנפילת מתח מסיום המערכה הקודמת, ועלה ל-0:1 מהר מאד. בהמשך הוא כמעט שבר את המתמודד הבכיר ממנו בדירוג, אך איבד את ההזדמנות, וג'וקוביץ' השווה ל-1:1. כשקיבל עוד אפשרות לשבור, הפעם האוסטרי לא מעד, ובכך עלה ליתרון 1:3. כאן שוב המשחק הופסק בעקבות הגשם. המשחק חודש: תים המשיך מהיכן שהפסיק, ולקח את המשחקון הראשון עם טניס נהדר. גם ג'וקוביץ' הגיע חד ושמר על ההגשות שלו בהמשך - 2:4 לאוסטרי.  

הנה הגיעה השבירה של נולה, שיוכל לאזן את תוצאה במשחקון הבא. יש לנו משחק חדש - המדורג 1 לקח עוד משחקון והשווה את התוצאה ל-4:4. האוסטרי המשיך להתקשות והציל שתי נקודות שבירה, כדי להחזיר לעצמו את היתרון. בהמשך, השניים המשיכו לשמור על ההגשות, ובמצב של 5:6 לזכות תים, הגיע הרגע. בנקודת המערכה הרביעית שלו, האוסטרי הצליח לשבור וקבע 5:7 ו-1:2 יקר בסטים.

מערכה רביעית: פתיחה חלקה עבור שני הטניסאים לסט, שיכול להפוך למכריע - 1:1. ג'וקוביץ' התעשת לאחר איבוד המערכה, השיג נקודת שבירה ועלה ל-1:2 חשוב. גם תים הצליח לשבור בחזרה לאחר שלושה ניסיונות ומעט מזל מהרשת -2:2. השחקנים ממשיכים להתקשות לשמור על חבטות ההגשה, ונולה שבר על האפס כדי להוביל 2:3. לאחר שני משחקונים שקטים יחסית, תים הצליח לשבור פעם נוספת וקבע 4:4.

האוסטרי התקרב לניצחון כשעלה ל-4:5, אך ג'וקוביץ' עמד בלחץ ושוב איזן את התוצאה. הנדנדה נמשכה, והפעם היה זה נולה ששבר את האוסטרי, עלה ל-5:6 ונמצא בעמדה מעולה לניצחון בסט. המדורג 1 עשה זאת: עוד משחקון לסרבי שניצח 5:7 וקבע 2:2 במערכות.

מערכה חמישית: תים התעשת מהר מהפסד הסט ועלה ל-0:1 מהיר על האפס. ג'וקוביץ' התקשה ואף הציל נקודת שבירה, אך איזן את התוצאה. לאחר עוד זכייה לא פשוטה במשחקון, הגיע הרגע שאולי יקבע את גורל חצי הגמר: תים עלה ל-0:40 על ההגשות של נולה ובהזדמנות השנייה שבר בדרך ל-1:3. האוסטרי התקרב לניצחון עם עוד משחקון מוצלח וזה כבר 1:4. שוב גשם! המשחק נעצר פעם נוספת לאור מזג האוויר.

המשחק חודש: לאחר טעות שיפוט, תים קיבל הזדמנות לשבירה נוספת, אך ג'וקוביץ' ידע לצאת מהבור וצימק ל-4:2. המדורג 1 חזר מהפסקת הגשם בכוחות מחודשים ושבר לתים את ההגשות - הכל פתוח בפאריס. מה קורה פה? בניגוד למומנטום של נולה, תים השיג שבירה וכעת יגיש לזכייה במשחק. מדהים! ג'וקוביץ' הציל שתי נקודות משחק וחזר ל-5:4. הדרמה נמשכת, הסרבי קבע 5:5 ואנחנו מתחילים מחדש.  

תים לא התכוון לוותר, לקח את המשחקון הבא על האפס והלחץ שוב על ג'וקוביץ'. לסרבי היו שלוש אפשרויות לזכות במשחקון, אך האוסטרי שרד ובנקודת המשחק הראשונה שלו על ההגשות של יריבו השיג את הניצחון - 5:7 בסיום.