הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גם ריאל פרגנה: עולם הספורט חוגג עם נדאל

12 זכיות לשור הספרדי בצרפת. יעבור את פדרר בגראנד סלאם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.19 - 08:06
הוא עשה זאת, בפעם ה-12: רפאל נדאל זכה אמש (ראשון) בטורניר הרולאן גארוס, לאחר ניצחון 1:3 על דומיניק תים האוסטרי (3:6, 7:5, 1:6, 1:6). זו הזכייה השלישית ברציפות של נדאל בפאריס, ותואר הגרנד סלאם ה-18 בסה"כ בקריירה של הספרדי. בסיום, המטאדור הגיב בג'נטלמניות אופיינית: "ראשית אני רוצה לברך את דומיניק, אני מקווה שהוא יהיה כאן גם בעתיד. יש לו התלהבות בלתי רגילה ותשוקה אדירה לספורט הזה. תודה שהיית השראה כל כך גדולה עבורי ולילדים מסביב לעולם. תמשיך. אתה תנצח כאן בוודאות".

דומיניק תים היה נרגש בסיום: "זה מאוד קשה, כי נתתי כל מה שהיה לי בשבועיים האחרונים, אבל אלה היו שבועיים מדהימים. אני אוהב את הטורניר הזה בכל ליבי, ואוהב אתכם מאוד". וכצפוי, גם הוא בירך את המנצח: "לא ייאמן, לזכות כאן 12 פעם... אני אנסה גם בשנה הבאה".

לאחר הזכייה, עולם הטניס והספורט בכלל הצדיע לנדאל, כולל הקבוצה האהודה עליו, ריאל מדריד:

הזכייה הזו של נדאל מציבה אותו במקום השני בדירוג זוכי הגרנד סלאם בכל הזמנים, עם 18 זכיות. במקום הראשון עומד רוג'ר פדרר, בסה"כ עם שתי זכיות יותר (20). בטורניר עצמו, הוא בראש טבלת הזכיות עם 12, כשבמקום השני עומד מקס דקוג'יס (8), שזכה בתואר האחרון שלו ב-1914! מקרב עשרת הטניסאים המובילים בזכיות בטורניר הצרפתי, הוא השחקן הפעיל היחיד.

הוכחה נוספת לעליונות שלו במשטח החימר? שימו לב לנתונים שלו במערכה השלישית: 100% בסרב הראשון, 100% בסרב השני, רק שתי טעויות לא מחויבות ובסה"כ ניצח ב-24 נקודות, לעומת 7 של יריבו האוסטרי.

כמו כן, הוא רשמית הטניסאי עם הכי הרבה זכיות בטורניר כלשהו, גבר או אישה: בזכייה הזו, הוא עקף את מרגרט קורט שזכתה 11 פעמים באליפות אוסטרליה. במקום השלישי עומדת מרטינה נברטילובה, שזכתה 9 פעמים על הדשא של ווימבלדון.