המסע נגמר: גוף הפסידה להאלפ בשמינית בווימבלדון

הטניסאית בת ה-15, שהפכה לסנסציה של הטורניר בהופעת הבכורה שלה, סיימה את דרכה אחרי שהפסידה 6:3, 6:3 לרומנייה החזקה שעלתה לרבע. תזכרו את השם, עתיד ורוד לפניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.19 - 17:48
תחילת כתבה

זה כנראה היה צריך להסתיים מתישהו, אז לפחות מול אחת היריבות החזקות בסבב ה-WTA. קורי גוף, ששיגעה את עולם הטניס עם ניצחון אחרי ניצחון בסבבים הראשונים של ווימבלדון 2019, הפסידה היום (שני) לסימונה האלפ בשמינית הגמר ובעצם סיימה את דרכה באליפות. כל חובבי הטניס בעולם לא ציפו למפגש כזה בשלב יחסית מאוחר, אך האמריקנית המפתיעה עשתה את הבלתי יאומן, עד שהמסע שלה נעצר עם הפסד 2:0 תוך שעה ו-17 דקות.

הקרב הזה היה די הפכפך, כאשר הרומנייה השיגה בתחילת שתי המערכות שבירה, אבל נשברה בחזרה מנגד כאשר גוף המוכשרת מצליחה להישאר בעניינים. אולם, שבירה נוספת בכל אחת מהמערכות הוציאה את הרוח מהמפרשים של הטניסאית הכישרונית המדורגת 313 בעולם, שרשמה 29 שגיאות לא מחויבות וספגה 6:3, 6:3 בסיום.

המדורגת 7 בעולם הידרדרה בחודשים האחרונים מאז שאיבדה את פסגת הדירוג העולמי, שכן אחרי הזכייה ברולאן גארוס 2018, תואר הגראנד סלאם היחיד שלה בקריירה, היא לא הצליחה לשחזר את ההישג וברוב המקרים הודחה בשלבים מוקדמים. היא הדיחה בדרך לשמינית את אליכסנדרה ססנוביץ' (36 בעולם), מיכאלה בוזרנסקו (53) ואת ויקטוריה אזרנקה (40), ואחרי הדחתן של לא מעט מדורגות, הרומנייה נחשבת למועמדת רצינית לזכות באליפות בלונדון.

אולם, הפעם היא התייצבה מול משוכה מאד טריקית, לא פשוטה ובעיקר לא צפויה, ולמרות זאת הצליחה לגבור עליה ולהעפיל לרבע הגמר. גוף, שהדיחה בדרך לשמינית את ונוס וויליאמס (44 בעולם), מגדלנה ריבריקובה (139) ואת פולונה הרצוג (60), ניסתה לתת פייט, וזה לא הספיק הפעם.

האלפ תפגוש בשלב רבע הגמר את שוואיי ז'אנג הסינית (50 בעולם), שגברה מוקדם יותר היום 1:2 (4:6, 6:1, 2:6) על דיאנה יסטרמסקה (35).

מהלך המשחק
כבר במשחקון הראשון הצליחה האלפ לשבור את גוף כשהחזירה בצורה טובה מאד את ההגשות שלה, ובכך עלתה ל-0:1. מיד לאחר מכן הטניסאית הצעירה והכישרונית התאוששה וחזרה עם שבירה משלה בהזדמנות הראשונה שקיבלה, ולאחר מכן שמרה על ההגשות ועלתה ליתרון 1:2. האלפ הייתה קרובה ללהישבר פעם נוספת, אך היא הצילה שתי נקודות, השוותה ל-2:2 ולאחר מכן שברה בעצמה בניסיון השלישי שלה, בדרך ל-2:3.

בהמשך שתי היריבות שמרו לשם שינוי על ההגשות שלהן בלי להציל נקודות שבירה, והתוצאה הפכה ל-3:4 לרומנייה. האלפ ניצחה בעוד משחקון, ואז בהגשות של גוף היא הגיעה למצב של שלוש נקודות שבירה. האמריקנית הצילה אחת, אבל נכנעה בסופו של דבר. 3:6 להאלפ, שניצחה במערכה הראשונה.

את המערכה השנייה האלפ פתחה טוב עם שמירה על ההגשה שלה ושבירה בהזדמנות השנייה במשחקון שלאחר מכן, 0:2. גוף לא ויתרה, המשיכה לתת פייט, ולמרות שפספסה שתי נקודות שבירה, הצליחה לצמק בכל מקרה ל-1:2.

האלפ לא התרגשה מהחזרה של יריבתה ל-2:2, ואחרי ששמרה על ההגשות שלה היא שברה את האמריקנית הצעירה פעם נוספת ועלתה ליתרון 2:4. הרומנייה קיבלה שתי הזדמנויות לנצח במצב של 2:5, אבל גוף שמרה על עצמה במשחק וקבעה 3:5. זה לא עזר לה להפסיד את המשחקון האחרון, שחתם את תוצאת הסיום, 3:6 ו-0:2.