הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: "מקווה לדחוף את ג'וקוביץ' לקצה היכולת"

השוויצרי גבר על נדאל ועלה בפעם ה-12 לגמר ווימבלדון. על נולה: "קרב גדול. יש לו טורניר אדיר". השור הספרדי: "הוא שיחק קצת יותר טוב ממני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.19 - 07:57

בגיל 37 רוג'ר פדרר עדיין פה ובגדול. מי שנחשב לגדול הטניסאים בהיסטוריה גבר הערב (שישי) 6:7, 6:1, 3:6, 4:6 על רפאל נדאל והעפיל לגמר ווימבלדון בפעם ה-12 בקריירה שלו. הפנומן השוויצרי יחפש את התואר התשיעי שלו על הדשא בלונדון, כשיפגוש ביום ראשון את נובאק ג'וקוביץ' לקלאסיקה נוספת.

זו הפעם השלישית שפדרר יתמודד מול נולה בגמר של ווימבלדון, כאשר בשני המפגשים הקודמים הוא הפסיד לסרבי ב-2014 וב-2015. שני הטניסאים ייפגשו בפעם ה-48 בקריירה, כאשר לג'וקוביץ' יתרון של 25 ניצחונות מול 22 של השוויצרי. זו הפעם הראשונה שהם יתמודדו ראש בראש השנה, וגמר הגרנד סלאם הראשון בין השניים מאז ארה"ב 2015, אז ג'וקוביץ' ניצח בארבע מערכות.

"אני מותש. זה היה קשה מאוד בסוף", אמר פדרר בסיום, "רפא הציל מכות אדירות במשחקון האחרון. תמיד מיוחד לשחק פה והקהל היה נהדר. בסיכומו של דבר זו הייתה הנאה גדולה. אני חושב שבנקודות החשובות שיחקתי טוב, הדברים הלכו לכיוון שלי והמערכה הראשונה היתה מאוד חשוב בה הצלחתי לנצח".

על הגמר, אמר השוויצרי: "יהיה קרב גדול מול נולה ששיחק מצוין היום מול באוטיסטה אוגוט. יש לו טורניר אדיר. הוא האלוף המכהן והוכיח למה הוא כזה. אני מקווה שאוכל לדחוף אותו לקצה. הולך להיות קשה מאוד. ג'וקוביץ' לא סתם מדורג ראשון בעולם ויהיה מיוחד מאוד לפגוש אותו שוב בגמר".

"היו לי את ההזדמנויות שלי, אבל הוא שיחק קצת יותר טוב ממני", הודה נדאל בסיום. "הוא שיחק אגרסיבי ונהדר. כל הכבוד לו. ההחזרות שלו היו טובות מאשר שלי. לא הגבתי טוב מספיק ולצערי הוא שלט במשחק. גם משחק הבקהנד שלי לא היה מספיק טוב בסיבובים הקודמים. הייתי מוטרד מזה ולא יכולתי לנוע בחופשיות גם הפעם".