צפו: האלפ דרסה את סרינה וזכתה בווימבלדון

הרומנייה עשתה היסטוריה וזכתה בגרנד סלאם היוקרתי לראשונה בקריירה עם 2:6 ו-2:6 מוחץ על אחת הטניסאיות הכי גדולות אי פעם. וויליאמס סופרת שלוש שנים בלי התואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.19 - 17:07
תחילת כתבה

גבירותיי ורבותיי, לרומניה יש אלופת ווימבלדון ראשונה בהיסטוריה. סימונה האלפ זכתה היום (שבת) בגראנד סלאם השני בקריירה שלה עם ניצחון בגמר הטורניר היוקרתי בלונדון על סרינה וויליאמס האימתנית. המדורגת 7 בעולם, שבשנה האחרונה מעט הידרדרה ביכולת ואיבדה את פסגת הדירוג העולמי, התעלתה מול אחת הטניסאיות הגדולות בתולדות הענף ותוך פחות משעה רשמה 2:6, 2:6 מוחץ במיוחד.

מבחינת הישגים, בעיקר בגראנד סלאמים, מדובר בקרב קצוות לכל דבר. האמריקנית (10 בעולם כיום) השיגה עד כה 23 זכיות בטורנירים כאלה, בעוד יריבתה והאלופה הטרייה זכתה עד היום רק ברולאן גארוס 2018. זה בעצם היה הגמר החמישי של הרומנייה בגראנד סלאמים והראשון אי פעם בווימבלדון, והיא עשתה היסטוריה גדולה למדינה שלה בניצחון מול זו שזכתה בטורניר הבריטי כבר 7 פעמים.

למרות שהיא מבוגרת מהאלפ בעשר שנים (כמעט בדיוק, חוגגות יום הולדת בספטמבר יום אחרי יום), וויליאמס נחשבה לפייבוריטית לזכייה גם בגיל 37. היום היא פספסה עוד הזדמנות להשתוות למרגרט קורט, שיאנית הזכיות בגראנד סלאמים עם 24, וכעת היא תמשיך לחפש תואר ראשון באחד מארבעת הטורנירים הגדולים לראשונה מאז אוסטרליה 2017.

בהתמודדות החד צדדית של היום האלפ הצליחה לשבור את יריבתה ארבע פעמים בסך הכל, שתיים בכל מערכה, עם אחוזי שבירה גבוהים (רק נקודה אחת שוויליאמס הצילה). 26 שגיאות לא מחויבות של האמריקנית, לעומת 3 בלבד של האלופה, זה מה שעשה את ההבדל ביניהן.

מהלך המשחק
כבר במשחקון הראשון האלפ השיגה לעצמה שבירה ועלתה ליתרון 0:2 תוך שהיא שומרת על ההגשות שלה לאחר מכן. הרומנייה שוב יצרה מצב של נקודה שבירה, ושוב היא ניצלה אותה בדרך ל-0:4 מהיר ודי מפתיע.

האמריקנית, שנראתה מאד לחוצה אחרי השבירה הראשונה, התעשתה והשיגה משחקון ראשון, 1:4. לאחר מכן היא קיבלה הזדמנות לשבור בחזרה, אך פספסה, 1:5. סרינה שמרה על עצמה במערכה לעוד מספר דקות עם 2:5, אך האלפ ניצלה הגשות ראשונות מצוינות כדי לנצח בסט עם 2:6 מרשים ביותר.

המערכה השנייה נפתחה בצורה שקולה יותר. שתי היריבות שמרו על ההגשות שלהן ללא יותר מדי קושי, עד למצב של 2:2. לאחר מכן האלפ פעם נוספת מצאה את הפירצה, שברה את האמריקנית ועלתה ליתרון 2:3.

האלפ המשיכה עם המומנטום הזה כדי לשמור על ההגשות שלה ובמשחקון שלאחר מכן שברה פעם נוספת, הפעם בהזדמנות השנייה שלה, 2:5, ואז היא סגרה עניין עם ארבע נקודות מהירות במשחקון שהביא לה את התואר הלונדוני בפעם הראשונה בקריירה. 2:6, 2:6 בסיום.