נדאל גבר על מדבדב וזכה בטורניר מונטריאול

הספרדי ניצח 3:6, 0:6. צפו: סרינה פרשה בגמר ומיררה בבכי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.19 - 00:29
תחילת כתבה

קצת יותר משבועיים נותרו עד שהגראנד סלאם האחרון ל-2019 ייצא לדרך, והמדורג שני בעולם, רפאל נדאל, ינסה לרשום זכייה רביעית באליפות ארצות הברית הפתוחה וראשונה מאז 2017. אם לשפוט לפי גביע רוג'רס, בו זכה, נראה שהוא חדור מטרה.

נדאל גבר 3:6, 0:6 על דניל מדבדב הרוסי (8) בגמר במונטריאול. השור ממאיורקה פתח היטב ושבר במשחקון הרביעי בדרך ל-1:4, ו-3:6 במערכה הראשונה. הסט השני היה אפילו יותר חד צדדי עם 0:6 עגול לטובת הספרדי על מדבדב.

זה היה התואר ה-35 של נדאל במאסטרס, והוא מחזיק בהכי הרבה זכיות בהיסטוריה, מעל נובאק ג'וקוביץ' שבמקום השני עם 33. בנוסף, זו הייתה הזכייה חמישית בקריירה של הספרדי במונטריאול והוא הניף את התואר השלישי שלו ב-2019, אחרי רומא והרולאן גארוס.

אצל הנשים, סרינה וויליאמס בצרות צרורות. האמריקנית נאלצה לפרוש מגמר גביע רוג'רס במונטריאול בשל התכווצויות בגבה. מי שזכתה בטורניר על חשבונה היא ביאנקה ונסה אנריסקו בת ה-19. היא ירדה מהמגרש הקשה כשהיא ממררת בבכי והקנדית הגיעה על מנת לנחם אותה.

סרינה עברה דרך יפה עד לגמר במונטריאול, כולל "נקמה" על נאומי אוסקה במשחק הראשון שלהן מאז אותו גמר ארה"ב הפתוחה ב-2018. לרוע מזלה, ארבעה משחקונים בתוך המשחק ולאחר שהספיקה להישבר, הכאבים בגב הכריעו והאמריקנית נאלצה לפרוש.

סרינה, לה כבר יש 23 תארי מייג'ור מקווה להשיג את ה-24 שלה בטורניר הביתי והראשון מאז שילדה את ביתה. מאז שחזרה, היא הגיעה שלוש פעמים לגמר גראנד סלאם, כולל בווימבלדון האחרון, אבל קרסה במאני טיים. כיצד היא תגיע לארה"ב הפתוחה והאם היא כלל תהיה כשירה? התשובות בימים הקרובים.

ויש גם מנצחת. אנדריסקו הצעירה שהשתתפה רק בשלושה מייג'ורים במהלך הקריירה הקצרה שלה, הפכה לקנדית הראשונה מזה חמישים שנים לזכות בטורניר הביתי. מדובר בזכיה השנייה שלה בתואר WTA אחרי שהפתיעה את אנג'ליק קרבר בגמר אינדיאן וולס מוקדם יותר השנה.