הפתעה: פדרר הודח ברבע גמר ארצות הברית הפתוחה

אחרי ג'וקוביץ', גם הפנומן סיים את דרכו בניו יורק מוקדם מהצפוי, לאחר שנכנע בחמש מערכות 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 לגריגור דימיטרוב. בין המערכה הרביעית לחמישית, הוא נאלץ לקבל טיפול ארוך בשל כאבים בגב. האם הדרך של רפאל נדאל למייג'ור 19 נסללה?

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.19 - 06:46
תחילת כתבה

רבע גמר אליפות ארצות הברית הפתוחה לקח איתו את נובאק ג'וקוביץ' והבוקר (רביעי) מניין טניסאי העל שנפרדים מהטורניר עלה לשניים. בתום קרב נהדר מול גריגור דימיטרוב, רוג'ר פדרר נכנע בחמש מערכות 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2, ופספס הזדמנות לזכות בגראנד סלאם ראשון מאז אליפות אוסטרליה בינואר 2018.

ההדחה המפתיעה של ג'וקוביץ' לפני קצת יותר מיממה הפכה, באופן טבעי, את המאבק של פדרר ורפאל נדאל על תואר אלוף ארה"ב ל-2019 לנוח יחסית. השווייצרי, שפתח לא טוב את הטורניר התאפס בסיבוב השלישי והשמינית, אבל הפעם כוחו נגמר. כעת, רק השור ממאיורקה נותר בתמונה מבין שלושת הטניסאים הגדולים ויכול מאוד להיות שהדרך שלו למייג'ור 19 בקריירה נסללה.

עד הבוקר, פדרר פגש את דימיטרוב שבע פעמים בקריירה ובכולן ניצח. גם הפעם זה היה נראה טוב מבחינתו כשעלה ליתרון עם ניצחון קליל של 3:6 במערכה הראשונה בתוך 31 דקות בלבד, אבל הבולגרי הגיב נהדר, איזן עם 4:6 בשנייה וגרר מערכה מכרעת עם 4:6 ברביעית בתגובה ל-3:6. המדורג 78 בעולם תיזז את המדורג שלישי בעולם עם טניס חכם ו-41 טעויות בלתי מחוייבות אל מול 60 ועבד קשה מאוד כדי להשיג ניצחון ראשון על אחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה.

בין המערכה הרביעית לחמישית, פדרר נאלץ לקבל טיפול, ככל הנראה בגלל כאבים בגב, והוא חזר למגרש הקשה הרבה פחות מדויק. הוא נשבר בשני משחקוני ההגשה הראשונים שלו, סבל מ-13 טעויות בלתי מחוייבות לאורך המערכה כולה ונכנע בתום מאבק קשוח.

וחייבים להתמקד גם במנצח. עד לטורניר הזה, השנה של דימיטרוב נראתה רע מאוד, עם הפסדים מביכים בשלל טורנירי ATP וגם הדחה בסיבוב הראשון של ווימבלדון רק לפני חודשיים וחצי. הבולגרי לא קיבל הגרלות קשות במיוחד עד לרבע הגמר, אבל ידע להתעלות ולנצל כל שגיאה של פדרר בדרך לניצחון מפתיע מאוד. בכך, הוא עלה לחצי גמר מייג'ור בפעם השלישית בלבד בקריירה והראשון באליפות ארה"ב הפתוחה, בו מחכה לו דניל מדבדב, שנמצא בתקופה מצוינת.