הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר מודה: התפרקתי אחרי ההפסד בווימבלדון

הפנומן השווייצרי בריאיון חושפני: האם יש תאריך פרישה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.09.19 - 13:43
תחילת כתבה

לרוג'ר פדרר, לכאורה, לא חסר דבר בחיים. יש לו אישה, ארבעה ילדים (שתי תאומות ושני תאומים) ובריאות איתנה. מעבר לכך, כמובן, יש לו גם ביטחון כלכלי, תארים רבים ותהילת עולם נצחית - כל אלה בזכות היותו אחד הטניסאים הגדולים בכל הזמנים. ועדיין, גם מי שיש לו הכל - לכאורה - נכון לפעמים להתאכזב ואפילו, תאמינו או לא, לבכות.

בריאיון חושפני שהעניק למיקאלה שיפרין, גולשת הסקי האמריקנית, פדרר, שמתכונן בימים אלה ל"לייבר קאפ", טורניר תחרותי-ידידותי שמפגיש בין כוכבי אירופה לשאר העולם, נשאל בין השאר מתי בכה בפעם האחרונה. וכך הגיב: "ובכן, זה קרה לפני חודשיים בווימבלדון. על המגרש וגם אחר כך בטקס, הצלחתי להחזיק את הדמעות שעמדו לפרוץ. כשירדתי לחדר ההלבשה, בפעם הראשונה שמישהו אמר לי 'איזה חוסר מזל, היית כל כך קרוב' - התפרקתי והדמעות החלו ליזול".

כזכור, הפנומן השווייצרי היה במרחק נגיעה מזכייה בגרנד סלאם מספר 21 בקריירה, ותשיעית בטורניר האהוב עליו ביותר. הוא השיג שתי נקודות משחק במערכה החמישית מול נובאק ג'וקוביץ', אבל איבד אותן ולאחר מכן גם את הגמר כולו. פדרר אמנם כבר לא במקום שהוא צריך להוכיח משהו, אבל זכייה נוספת בתואר מייג'ור - רגע לפני שחגג 38 - הייתה בכל זאת שמה איזושהי חותמת מיוחדת על קריירה מפוארת.

ואם בגיל עסקינן, אז פדרר, איך לא, נשאל גם לגבי הרגע שממנו כל אוהדי הטניס חרדים - יום הפרישה. למעשה, הוא נשאל אם לא נמאס לו ששואלים אותו מתי הוא מתכוון לפרוש, והבהיר: "כבר לא. אני חושב שזה היה מוזר יותר לפני עשר שנים. רק זכיתי לראשונה ברולאן גארוס, ואנשים שאלו אותי על פרישה. עכשיו התחושה היא ששואלים אותי את זה בכל ריאיון. בגלל שהתחושה היא שבכל רגע אני יכול להודיע על זה. עיתונאים כבר מצפים לזה. אבל זה עוד לא קורה, מצטער לאכזב אנשים. אני רגוע לגבי זה, כי אפילו אני לא יודע מתי זה יקרה".