המונדיאל של הטניס: כך ייראה הדייויס החדש

הבתים, הדרגים והטניסאים שייצגו: כל מה שצריך לדעת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.19 - 09:41
תחילת כתבה

ענף הטניס סיפק לאורך השנים תחרות אדירה בין יחידים, כאשר ב-15 השנים האחרונות (פחות או יותר) הוא הביא לעולם מאבק משולש בלתי-נשכח בין שלושה מהספורטאים הגדולים בעולם (לא רק בטניס, בהכל): רוג'ר פדרר, רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ'; מה שהטניס לא סיפק, לדעת לא מעטים, זו תחרות מרתקת ואטרקטיבית יותר בין מדינות. כעת, ובכן, זה אמור להשתנות.

קודם כל, תזכורת: לפני קצת יותר משנה, בחודש אוקטובר של 2018, נפל דבר בטניס העולמי. הצעה לרפורמה בגביע דייויס, שנוסד אי שם ב-1900, התקבלה ברוב מוחץ (71 אחוזים) - והמפעל עבר מתיחת פנים רחבה. אגב, מאחורי המהלך עומדת קבוצת השקעות בראשותו של לא אחר מאשר בלם ברצלונה, ג'רארד פיקה,  שתשקיע בדבר לא פחות משלושה מיליארד דולר במסגרת ההסכם ל-25 שנים.

החל מהיום (שני, 15:30, שידור ישיר ב-5PLUS מטקס הפתיחה), הרפורמה תגיע למגרש עצמו, כאשר גביע דייויס במתכונתו החדשה - או "אליפות העולם בטניס", אם תרצו - תיפתח במדריד, בירת ספרד, ותימשך עד 24 בנובמבר. אז איך זה הולך לעבוד? הנה הפרטים שצריך לדעת.

18 נבחרות - 12 שעלו מהמוקדמות, 4 שהגיעו עד לחצי הגמר בשנה שעברה (כן, במתכונת הישנה) ו-2 שזכו לכרטיס חופשי - שובצו לשישה בתים. הראשונה מכל בית ושתי הסגניות הטובות ביותר יעפילו לרבע הגמר. המשחקים עצמם ייערכו בשיטת הטוב מ-3 וכל מפגש בין נבחרות יכלול שני משחקי יחידים ומשחק זוגות. ארבע הנבחרות שיעפילו לחצי הגמר, יבטיחו אוטומטית את השתתפותן במהדורה של 2020.

הנבחרות, כמובן, גם פירסמו את נציגיהן בתחרות ובעוד שווייץ של רוג'ר פדרר לא נוכחת, סרביה תיהנה משירותיו של נובאק ג'וקוביץ' וספרד תזכה לתמיכה רחבה לא רק מהקהל המקומי, אלא גם מצד המדורג 1 בעולם, רפאל נדאל. שמות בולטים נוספים שישחקו בשבוע הקרוב: אנדי מארי, גאל מונפיס, מארין צ'יליץ', דניל מדבדב, דייגו שוורצמן, ניק קיריוס, מילוש ראוניץ' ודויד גופן.

"אני רוצה שזה יהיה השבוע הכי טוב בחיים של כל מה שייקח חלק בדבר, אני רוצה שגביע דייויס יהפוך לחגיגה מסביב לטניס, לא רק עבור הטניס", אמר פיקה, כאמור אחד מיוזמי המהפכה, ערב פתיחת המאורע ההיסטורי.

הבתים המלאים
בית א': צרפת, יפן, סרביה
בית ב': ספרד, קרואטיה, רוסיה
בית ג': ארגנטינה, גרמניה, צ'ילה
בית ד': בלגיה, אוסטרליה, קולומביה
בית ה': בריטניה, קזחסטן, הולנד
בית ו': ארצות הברית, איטליה, קנדה