הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: "נדאל אולי הכי גדול בהיסטוריה"

השוויצרי פירגן לשור הספרדי והוסיף: "לא חושב על פרישה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.19 - 12:49

בוויכוח הבלתי נגמר על השאלה מי הטניסאי הטוב בכל הזמנים, לרוג'ר פדרר יש כמה טיעונים טובים. הפנומן השווייצרי, בין השאר, זכה ב-20 תארי גראנד סלאם ודורג ראשון בסבב ה-ATP במשך 310 שבועות, כולל שיא של 237 שבועות רצופים. תכונה נוספת שהופכת אותו לאחד הגדולים זו הצניעות שלו. חרף רשימת ההישגים, בחר פדרר לפרגן ליריבו, רפאל נדאל ולהכתיר אותו כגדול אי פעם.

"נדאל אולי ייזכר כשחקן הגדול בהיסטוריה", אמר פדרר, "הוא אדם נהדר וספורטאי גדול. למדתי ממנו המון, והוא נכס עבור הספורט, אני שמח מאוד על ההיסטוריה והקרבות המרתקים שהיו לנו. אין לי ספק שהוא הכי טוב בכל הזמנים".

השור הספרדי זכה ב-19 תארי גראנד סלאם, אחד פחות מפדרר ודורג בפסגה במשך 199 שבועות. בנוסף, הוא זכה בגביע דייויס עם נבחרתו ארבע פעמים ובשנת 2010 הפך לטניסאי הצעיר ביותר שזכה בכל טורנירי הגראנד סלאם והוא עשה זאת בגיל 24.

למרות השאלות שמעידות, אולי, על סיכום הקריירה, פדרר לא מתכוון לפרוש בקרוב: "כרגע אני לא רואה שום סיבה להפסיק לשחק. הפרישה שלי תלויה במצב הבריאותי שלי וכרגע אני מרגיש מצוין. לא חשבתי שאשחק אחרי גיל 35 והנה אני כאן. כל עוד אני מצליח להתמודד מבחינה פיזית, אמשיך לשחק. כמובן שככל שאני מתבגר הכל נעשה קשה יותר, אבל הניסיון הוא גם גורם שמשפיע לטובה".