הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פדרר זה מסי ואני זה CR7?": נדאל לא בטוח

הטניסאי הספרדי לא ממש התלהב מההשוואה בין שני הענפים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.12.19 - 18:08
שני ענקים, כל אחד בדרכו. פדרר ונדאל (GETTYIMAGES)
שני ענקים, כל אחד בדרכו. פדרר ונדאל (GETTYIMAGES)

לא כולם בהכרח מתחברים לז'אנר, אך לרוב אוהדי הספורט יש נטייה לייצר השוואות, אפילו בין ספורטאים מענפים שונים. אחת מהן נוגעת לארבעה סופרסטארים, מענקי הספורט של המאה ה-21: ליונל מסי, כריסטיאנו רונאלדו, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל.

וכך הולכת אותה השוואה: פדרר הוא כמו מסי, ונדאל יותר כמו רונאלדו; כי לפנומן השווייצרי, לכאורה, יש כישרון טבעי כמו לכוכב הגדול של ברצלונה, ואילו השניים האחרים - השור ממאיורקה ו-CR7 - עלו לגדולה יותר בזכות עבודה קשה ובלתי מתפשרת.

בראיון סיכום שנה שהעניק ל"מארקה" הספרדי, נדאל נשאל על הסוגיה - ולא ממש התחבר לדברים. "אין מקום להשוות", טען האיש שזכה ב-19 תוארי גרנד סלאם והוסיף: "מדובר בשני ענפים שונים לחלוטין והתכונות של מסי לא דומות לאלה של פדרר וגם לא אלו של רונאלדו לשלי. כל אחד הוא כמו שהוא".

בתוך כך, בתחילת 2020, באליפות אוסטרליה הפתוחה, ינסה נדאל לזכות בתואר המייג'ור ה-20 בקריירה - ובכך להשתוות ליריבו המושבע משווייץ. כשנשאל אם במקרה שכזה ניתן יהיה להכתירו כ"שחקן הטוב בכל הזמנים", הבהיר: "זה לא חשוב עבורי. אני מבין אתכם, התקשורת, שמדברת וכותבת על זה, אבל אני מאושר כבר מעצם העובדה שאני חלק מההיסטוריה של הענף. עבדתי בשביל זה מאז שהייתי בן 8. להיות איפה שאני זה כבר הישג מדהים".