הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שור דועך: נדאל הפסיד לתים ברבע באוסטרליה

הפיינליסט מאשתקד ספג 3:1 (7:6, 7:6, 4:6, 7:6) מול המדורג 5 בעולם ויחמיץ חצי גמר של גרנד סלאם כלשהו לראשונה מזה שנתיים בדיוק. האוסטרי יפגוש את זברב בשלב הבא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.20 - 14:56

המדורג הבכיר בעולם הטניס לא יהיה בחצי הגמר של אליפות אוסטרליה הפתוחה 2020. רפאל נדאל ספג היום (רביעי) הפסד 3:1 לדומיניק תים ברבע והודח מהגרנד סלאם הראשון של השנה. הספרדי בעצם יחמיץ את חצי הגמר של אחד מארבעת הטורנירים הגדולים לראשונה מאז אוסטרליה 2018, והוא ייאלץ לחפש את תואר המייג'ור ה-20 שלו בהזדמנות אחרת.

אחרי שרוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' העפילו לטופ-4, השור לא הצליח להתמודד עם האוסטרי המדורג 5 בעולם וספג 7:6, 7:6, 4:6, 7:6 בתום 4:14 שעות. תים יפגוש בחצי את אלכסנדר זברב, שהבוקר גבר על סטניסלב ואוורינקה. מדובר בניצחון החמישי של תים על נדאל בהיסטוריה, אך הראשון בשיטת הטוב מחמש מערכות. כמו כן, האלוף של 2009 (הפעם היחידה בה נדאל זכה באוסטרליה) הפסיד לראשונה בקריירה משחק עם שלושה שוברי שוויון.

נדאל, המדורג הבכיר בעולם, איבד עד המשחק הזה מערכה אחת בלבד באליפות, בקרב הקודם שלו בשמינית הגמר מול ניק קיריוס. לפני כן, האיש שזכה ב-19 תארי גרנד סלאם (רק פעם אחת באוסטרליה) דילג על פבלו סרנו בוסטה ושני יריבים נחותים אחרים. הפעם הוא התקשה והפסיד שלוש מערכות בשוברי שוויון.

תים (5 בעולם), שמעולם לא זכה בגרנד סלאם כלשהו ובעצם רשם הופעה היסטורית ברבע הגמר של אוסטרליה, מעט יותר התקשה בשלבים המוקדמים, אך בשמינית הרשים עם טיול קליל על גאל מונפיס. כעת הוא הבטיח הופעה חמישית בחצאי גמר בגרנד סלאמים בקריירה (ארבעת הקודמים שלו היו ברולאן גארוס).

מהלך המשחק
מערכה ראשונה
בכל המשחקונים הראשונים שני היריבים שמרו על ההגשות שלהם, עד למצב של 3:4 לטובת נדאל. לאחר מכן, בהזדמנות הראשונה שלו בהתמודדות כולה, השור השיג שבירה ועלה ל-3:5, ולאחר מכן הגיש כדי לזכות במערכה ואף הגיע לנקודת מערכה.

אולם, תים חזר לעניינים, קיבל שלוש הזדמנויות לשבור בחזרה ובסופו של דבר השווה ל-5:5. לאחר מכן הקרב הלך לשובר שוויון, שם מרבית הנקודות היו עם מיני-שבירות ולא מעט חוסר יציבות מצד השניים. שלוש נקודות רצופות של האוסטרי הובילו ל-3:7 וניצחון 6:7 בסט.

מערכה שנייה
גם כאן תים נקלע לפיגור בעקבות שבירה וחזר. הפעם זה קרב בשלב מוקדם יותר, כשנדאל עלה ליתרון 2:4. אולם, משחקון נהדר של המדורג 5 בעולם הוביל למצב של 0:40 בהגשות של הספרדי, ותים ניצל זאת כדי לצמצם ואז שוב להשוות ל-4:4.

במצב של 5:6 לתים והגשות של נדאל, האוסטרי קיבל הזדמנות נדירה לעלות ל-0:2, אך איבד את נקודת השבירה, והמשחק שוב נגרר לשובר שוויון. גם פה נדאל לא הצליח לשמור על ההגשות שלו כמו שצריך, והפסיד 7:4.

מערכה שלישית
הסט הזה היה הרבה יותר צמוד, כאשר אף יריב לא הגיע לנקודת שבירה וכל אחד מהם שמר על יותר יציבות בהגשות. רק במצב של 4:5 לטובתו, נדאל הצליח להשיג שבירה בהגשות של תים ובניסיון השני ניצח וקבע 4:6, ובכך צמצם ל-2:1 במערכות.

מערכה רביעית
המומנטום של נדאל לא נשמר כל כך, שכן בשלב די מוקדם של הסט הרביעי הוא נשבר ונקלע לפיגור 3:1. הספרדי איבד שלוש נקודות שבירה, בעוד בניסיון הראשון שלו, תים הצליח לשבור בעצמו. לאחר מכן האוסטרי כבר הגיע למצב שהוא מגיש לניצחון במשחק כולו, כשהוביל 4:5. אולם, השור לא נכנע והשיג שבירה שהשוותה את התוצאה.

גם כאן הסט נגרר לשובר שוויון, וגם הפעם היו לא מעט מיני-שבירות שהפכו כל פעם את היוצרות. בניסיון השלישי שלו, תים סגר עניין עם 6:8 וניצחון 1:3 בכללי.