ג'וקוביץ': "פדרר היה מוגבל בתנועות שלו"

הסרבי אחרי העליה לגמר אוסטרליה: "צריך לתת לו קרדיט על כך שעלה פצוע". השוויצרי: "חוויה קשה. היה לי סיכוי קלוש לנצח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.01.20 - 13:37
תחילת כתבה

שמונה עליות לגמר אליפות אוסטרליה, 26 גמרים של גראנד סלאם, 27 ניצחונות על רוג'ר פדרר. זהו המאזן נהדר של נובאק ג'וקוביץ' שגבר היום (חמישי) על היריב השוויצרי בצורה חלקה (6:7, 4:6, 3:6) ובתום שעתיים ו-18 דקות של טניס העפיל לגמר במלבורן, שם יחכה למנצח בין אלכסנדר זברב לדומיניק טים.

נובאק ג'וקוביץ הודה שהוא פגש יריב שלא היה בדיוק כשיר, שכן פדרר סחב פציעה בשריר, אך בכל זאת הצליח להגיע עד לחצי הגמר ולא הרים דגל לבן. "רוג'ר היה פצוע וצריך לתת לו קרדיט שהוא יצא ושיחק טוב", אמר נולה, "ברור לי שהוא שיחק פגוע והיה מוגבל בתנועה שלו".

עוד מהמנצח: "בהתחלת המשחק הייתי קצת הסתכלתי יותר על מה הוא עושה ופחות על מה שאני צריך לעשות. אבל הצלחתי לחפור עמוק כדי להשתלט על המשחק. היה לי חשוב לעשות את זה. ידעתי שהוא ינסה לגוון וללכת לרשת, אבל נשארתי עם הראלים מאחור ואני שמח שהצלחתי לעשות את זה ולהעפיל לעוד גמר".

פדרר אמר בסיום: "זו היתה חוויה נוראית. בסופו של דבר אני שמח. אני חייב להיות שמח ממה שהשגתי. זה היה המקסימום שיכולתי להוציא מהטורניר במיוחד אחרי הניצחונות על ג'ון מילמאן וטניס סנדגרן".

שיאן הגראנד סלאמים הוסיף: "מה שעבר עליי מבחינה פיזית היה נורא. עליתי במחשבה שיש לי רק 3 אחוז סיכוי לנצח, אבל הייתי חייב לשחק. אי אפשר לדעת מה היה יקרה כשאתה עולה למגרש. בכל מקרה, כשעליתי והרגשתי שאני לא יכול להיות בשיא שלי, זה היה קשה".