גמר גרנד סלאם שלישי לתים: 1:3 נגד זברב

צפו: האוסטרי יפגוש את ג'וקוביץ' בקרב על התואר באוסטרליה

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.01.20 - 14:39
תחילת כתבה

עם כל הכבוד להישגים הכבירים של נובאק ג'וקוביץ', רוג'ר פדרר ורפאל נדאל - ויש הרבה מאוד כבוד - רבים מחכים לבשורה חדשה בעולם הטניס. ייתכן שהפעם נקבל את זה מדומיניק תים. לאחר שהאוסטרי ניצח את נדאל ברבע הגמר, היום הוא ניצח 1:3 את אלכסנדר זברב הגרמני, תוך שהוא חוזר מפיגור במערכה הראשונה. 

אחרי ההפתעה נגד נדאל , תים היה רחוק ניצחון אחד מהופעה שלישית בקריירה בגמר של טורניר גרנד סלאם, אבל ראשונה באוסטרליה (הפסיד פעמיים לשור ממאיורקה בקרב על התואר ברולאן גארוס). האוסטרי, המדורג חמישי בעולם, גילה המון אופי, לאחר שהפסיד את המערכה הראשונה ונשבר לא פעם, אך עדיין עשה זאת בענק.

 

מערכה ראשונה:
נראה שההתרגשות מהמעמד השפיעה על תים. האוסטרי נשבר על המשחקון הראשון במשחק, כאשר לזברב היו כבר שלוש נקודות משחקון. תים התעשת והשיב בפייט, אך לבסוף הפסיד. במשחקון השני התסריט היה הפוך: תים השיג 3 נקודות שבירה ועמד בלחץ. לאחר מכן האוסטרי כבר שמר על ההגשה ועלה ל-1:2.

בעזרת הגשות מצוינות והפסקת גשם קצרה, זברב חזר ל-2:2, אך שוב כאשר ההגשות חזרו לתים, האוסטרי ניצח בקלות את המשחקון ועלה ל-2:3. מכאן התמונה השתנתה; זברב הצליח לשבור פעמיים נוספות את יריבו, וניצח את המערכה הראשונה באופן מרשים 3:6.מערכה שנייה:
זברב התחיל באותה צורה בה הוא סיים, עם ניצחון במערכה הראשונה. אך תים הראה שהוא לא הגיע לחצי גמר כתפאורה, וחזר לעניינים. האוסטרי שבר את יריבו ועלה ל-1:3. אבל שוב, זברב הפגין עליונות ושמר על קור רוח כששבר חזרה והשווה ל-3:3.

אך בשונה מהמערכה הראשונה, הפעם תים עמד בלחץ, כאשר שבר פעם נוספת, ולמרות שעשה מספר טעויות לא מחויבות לאורך הדרך, הצליח לנצח את המערכה 4:6.

מערכה שלישית:
במצב של 0:1 במשחקונים לזכותו של זברב, המשחק הופסק לכ-10 דקות, בשל תקלה באחת הנורות במגרש. השחקנים שנאלצו לשמור על המתח, חזרו לעניינים, ודומיניק תים שבר את יריבו ועלה ל-1:3.

במשחקון החמישי, גלגול של תים על המשטח, לא סייע לו לשבור פעם נוספת, ולאחר נקודה נפלאה, זבנב צימק ל-3:2. מיד לאחר מכן זברב הוסיף משחקון נוסף ומכאן המערכה נעשתה צמודה. 

במצב של 4:4 במשחקונים, זברב העלה הילוך ואף עלה ליתרון 4:5 בסטייל אחרי אייס מצוין וכבר היה קרוב לניצחון של המערכה, כשתים הציל פעמיים נקודת מערכה. המערכה הלכה לשובר שוויון, וידו של תים, שגילה הרבה אופי, הייתה על העליונה. 6:7 במערכה השלישית.
 
מערכה רביעית:
המערכה הזאת הייתה העיקשת מכולן. השניים, להבדיל מהמתרחש לאורך כל המשחק, שמרו על הגשותיהם ונמנעו מלעשות טעויות בלתי מחויבות. תים כבר היה קרוב לניצחון כשהוביל 4:5, אך זברב נלחם עד הרגע האחרון.

במצב של 6:6 השניים הגיעו לשובר שוויון, שם תים לחץ על הגז וניצח 4:7, קבע 1:3 במערכות ועלה לגמר, שם יפגוש את נובאק ג'וקוביץ'.