תים: "לפתוח את השנה עם גמר זה מדהים"

האוסטרי החמיא לזברב: "לא נחכה הרבה עד שהוא יגיע לגמר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.01.20 - 15:26
תחילת כתבה

אחרי שלוש שעות וחצי צמודות וקשות במיוחד, דומיניק תים הבטיח לראשונה בקריירה  עלייה לגמר אליפות אוסטרליה (ראשון, 10:30) אחרי 1:3 על אלכסנדר זברב, והוא יפגוש בקרב על התואר את שיאן הזכיות בטורניר, נובאק ג'וקוביץ'.

זה יהיה גמר הגרנד סלאם השלישי של האוסטרי בן ה-26, והראשון באוסטרליה אחרי שני הפסדים לרפאל נדאל בשני טורנירי "רולאן גארוס" האחרונים". תים בהחלט יכול להיות מעודד מכך שבשני המשחקים האחרונים שלו נגד ג'וקוביץ' הוא ניצח, ואם יעשה זאת גם ביום ראשון הוא יעלמ מהמקום החמישי לשלישי בעול  הישג שיא. בעוד ניצחון יחזיר את הסרבי למקום הראשון במקום רפאל נדאל.

תים המותש תיאר את התחושות לאחר הניצחון: "זה היה שוב משחק לא מציאותי, עם שני שוברי שוויון. כל כך קשה וכל כך צמוד, היה כמעט בלתי אפשרי לשבור אותו, אבל גמר אליפות אוסטרליה זה באמת מדהים, איזו התחלה לתחילת העונה. היו לי כמה בעיות במערכה הראשונה ואני חושב ששנינו היינו עצבניים".

עוד גילה תים שהשיר "סוויט קרוליין" של ניל דיימונד, שנוגן באצטדיון, נתן לו מוטיבציה כי הוא הזכיר לו את חופשות הסקי במולדתו אוסטריה. אני אנסה להתאושש לגמרי עכשיו, ולתת הכל ביום ראשון".

תים, שהוא גם חברו של זברב, החמיא לו בסיום: "הוא עבד קשה מאוד והתאמן יותר מהרוב בשבוע ההכנה. זה הגיע לו כי הוא שחקן מצוין. אנחנו מכירים הרבה זמן והטורניר הזה הוא פריצת דרך גדולה עבורו, עם חצי גמר ראשון שלו. האמת ששנינו יכולנו לנצח היום. אולי זה היה עניין של חוסר ניסיון או משהו אחר. אבל הוא רק בן 22 אז לא נצטרך לחכות הרבה עד שיגיע לגמר".